خرید خدمت یا کالا با ارزهای دیجیتال در ترکیه ممنوع شد

0
۹۱ بازدید

شهروندان ترکیه از جمله مشتاق ترین طرفداران ارزهای دیجیتالی در جهان هستند و ممنوعیت جدید پس از ممنوعیت کامل ارزهای دیجیتالی در هند می تواند روی بازار ارزهای دیجیتالی تاثیر منفی بگذارد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایسنا، بانک مرکزی ترکیه با صدور بیانیه ای اعلام کرد استفاده از ارزهای دیجیتالی به عنوان ابزار پرداخت در این کشور را ممنوع اعلام می کند چرا که این کار ممکن است خسارات غیر قابل جبرانی داشته باشد. طبق تصمیم بانک مرکزی، دارایی های دیجیتالی، ارزهای دیجیتالی یا هر چه که از فناوری نردبان غیرمتمرکز استفاده می کند نباید چه به طور مستقیم و چه غیرمستقیم برای پرداخت بهای کالا و خدمات مورد استفاده قرار گیرد.

شهروندان ترکیه از جمله مشتاق ترین طرفداران ارزهای دیجیتالی در جهان هستند و ممنوعیت جدید پس از ممنوعیت کامل ارزهای دیجیتالی در هند (که در حال طی کردن مراحل نهایی خود و تبدیل به قانون است) می تواند روی بازار ارزهای دیجیتالی تاثیر منفی بگذارد. بین ماه های فوریه تا مارس حجم معاملات ارزهای دیجیتالی در ترکیه ۲۷ میلیارد دلار بوده که این رقم نسبت به بازه مشابه سال قبل ۳۱ برابر افزایش یافته است.  

این ممنوعیت تنها چند روز پس از آن اعلام می شود که شرکت رویال موتورز- نماینده لوتوس و رولز رویس در ترکیه– اعلام کرده بود امکان خرید محصولات این شرکت در ترکیه با استفاده از ارزهای دیجیتالی وجود خواهد داشت.  

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=137955

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here