خرید تضمینی آب در دستور کار قرار گرفت

0
۲۴۳ بازدید

وزیر نیرو با اشاره به سیاست های جدید این وزارتخانه در بخش آب برای سال ۹۴ گفت: با ادامه بارش ها، احتمال خروج کشور از خشکسالی وجود دارد.

حمید چیت چیان با تاکید بر اینکه جهت‌ گیری منابع وزارت نیرو به سمت خرید تضمینی آب و پساب است گفت: در سال‌ های اخیر صنعتگران ایرانی توانسته‌ اند نیازهای کشور را به خوبی پاسخ دهند و افزون‌ بر بازارهای داخلی، صادرات نیز به بیش از ۴۰ کشور جهان داشته‌ ایم؛ ضمن اینکه در ۲۰ کشور جهان نیز صنعتگران آب و فاضلاب کشور در حال انجام طرح‌ های مختلف هستند.

چیت چیان افزود: در سال آینده جهت اصلی هزینه منابع مالی وزارت نیرو از اجرای طرح، به سمت خرید تضمینی آب و پساب از بخش خصوصی منتقل می‌شود. وی با بیان اینکه هم‌ اکنون ایران جایگاه خوب و پُرافتخاری در عرصه بین‌ المللی دارد گفت: در چنین شرایطی است که شرکت‌ ها خواهند توانست افزون‌ بر روش‌ های نوین اجرا، هزینه تمام‌ شده طرح‌ ها را نیز کاهش دهند.

وزیر نیرو با تاکید بر اینکه تمام زمینه‌ های مورد نیاز برای حضور بخش خصوصی در صنعت آب و برق مهیا است گفت: در این راستا تسهیلاتی برای بخش خصوصی به‌ منظور مشارکت بیشتر در طرح‌ های آب و برق مهیا شده و مهمترین کار این بوده که وزارت نیرو این طرح‌ ها را تعریف کرده و اگر بخش خصوصی خواهان مشارکت باشد، با کلاف سردرگمی از طرح‌ های مختلف مواجه نخواهد بود.

چیت چیان افزود: با هماهنگی انجام‌ شده با صندوق توسعه ملی، زمینه تامین تسهیلات مالی برای بخش خصوصی فراهم شده است.

وی کار دیگر وزارت نیرو در این زمینه را تهیه مصوبه‌ های قانونی مورد نیاز برای حضور بخش خصوصی با کمک مجلس عنوان کرد و گفت: حمایت دیگر ما در سال آینده جهت‌ دهی هزینه منابع مالی وزارت نیرو از اجرای طرح به سمت خرید تضمینی آب و پساب از بخش خصوصی است و وقتی بخش خصوصی در طرح‌ های تصفیه فاضلاب یا آب شیرین‌ کن مشارکت می‌کند، هزینه آن را به‌ صورت خرید تضمینی از دولت دریافت می‌کند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=7342