خبرهای غیررسمی از توقف صادرات بنزین

0
۳۸۱ بازدید

در حالی که در سه ماهه نخست امسال ۷۰۰ میلیون دلار درآمد ارزی کشور از محل صادرات بنزین بود، خبرهای غیررسمی از توقف صادرات بنزین از تیرماه امسال حکایت دارد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، در پی موفقیت ایران در خودکفایی در تأمین بنزین و تولید بنزین با کیفیت روز جهان، صادرات بنزین از سال ۹۸ به یک منبع درآمد مطمئن برای کشور تبدیل شد، به طوری که تنها در ۵ ماه نخست سال ۹۹ به میزان یک میلیارد دلار بنزین فروختیم.

روند صادرات بنزین در سال ۹۹ و سه ماهه نخست ۱۴۰۰ ادامه پیدا کرد و علاوه بر صادرات زمینی به کشورهای همسایه، صادرات دریایی بنزین نیز سهم قابل توجهی از فروش این فرآورده نفتی را به خود اختصاص داد.

بررسی‌های تسنیم نشان می دهد در ۳ ماهه نخست سال جاری ۷۰۰ میلیون دلار درآمد ناشی از صادرات بنزین کشور بوده است اما خبرهای غیررسمی حاکی از این است که از تیرماه امسال، صادرات بنزین کشور متوقف شده و درآمد ارزی صادرات این فرآورده نفتی در ماه پایانی فعالیت دولت دوازدهم به صفر رسیده است.

توقف صادرات بنزین در صورت ادامه دار شدن، ممکن است به از دست رفتن بازارهای صادراتی و حذف یک منبع درآمد مطمئن ارزی برای دولت سیزدهم منجر شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=150582