کد خبر: 4590
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۳

خانه هنرمندان صاحب ارکستر شد

خانه هنرمندان صاحب ارکستر شد


معاون هنری و آموزشی خانه هنرمندان ایران از راه اندازی و تشکیل ارکستر خانه هنرمندان به رهبری نادر مشایخی طی روزهای اخیر خبر داد.
حمیدرضا اردلان در گفتگو با مهر با اعلام این خبر افزود: این مجموعه موسیقایی در قالب ارکستر فیلارمونیک تشکیل شده و هم اکنون نیز تمرین های اولیه خود را آغاز کرده ضمن اینکه در حین تمرین هم مشغول جذب نوازندگان بر اساس نظر آقای مشایخی هستیم که به زودی جزییات آن مشخص خواهد شد.
وی درباره چگونگی، زمان و مکان اجرای آثار تولید شده از سوی ارکستر تازه تاسیس خانه هنرمندان ایران با توجه به محدودیت فضایی گفت: به طور حتم برنامه ریزی هایی برای اجرای زنده آثار ارکستر خانه هنرمندان انجام گرفته اما چون هنوز جزییات آن مشخص نیست ترجیح می دهم بعد از روشن تر شدن وضعیت ارکستر نسبت به اعلام آنها اقدام کنم.
معاون هنری و آموزشی خانه هنرمندان ایران با اشاره به نحوه انتخاب نادر مشایخی به عنوان رهبر ارکستر این مجموعه هنری تصریح کرد: نادر مشایخی از جمله هنرمندان  موسیقی کشورمان است که پیش از این سابقه حضور در مجموعه های دیگر موسیقایی به عنوان رهبر ارکستر را دارد بنابراین با توجه به اینکه کیفیت اجرا و نحوه تولید آثار برای ما از اهمیت ویژه ای برخوردار بود از این هنرمند به عنوان رهبر ارکستر دعوت کردیم و امیدواریم با این فضای جدیدی که در خانه هنرمندان ایران پیرامون موسیقی شکل گرفته بتوانیم از این پس فعالیتهای بیشتری در جهت معرفی موسیقی خوب و ارزشمند داشته باشیم.
نادر مشایخی رهبر سابق ارکستر سمفونیک تهران و آهنگساز و رهبر ارکستری که در کارنامه‌اش ساخت بیش از۹۶  قطعه موسیقایی دیده می شود.