حیثیت حقیقی و حقوقی صنعت لبنیات تخریب شد‏

0
۲۸۶ بازدید

 نامه صریح و کارشناسی جامعه دامپزشکان به وزیر بهداشت درباره روغن پالم

 آقای وزیر مصرف روغن پالم در روغن های سرخ کردنی بیشتر است یا لبنیات؟!‏

جامعه دامپزشکان ایران در نامه ای  سرگشاده، شجاعانه و مستدل خطاب به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهارات اخیر وزیر بهداشت و اقدامات این وزارتخانه در خصوص مصرف پالم در صنعت لبنیات را به چالش کشید.‏
در این نامه که به امضای‎ ‎‏ دکترحمید قماشچی، رییس هیات مدیره جامعه دامپزشکان خطاب به دکتر هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رسیده است آمده است: جامعه دامپزشکان ایران به عنوان قدیمی‌ترین نهاد صنفی دامپزشکی کشور با داشتن حدود ۵ هزار عضو (دکتر دامپزشک عمومی و متخصص) و نیز کمیته‌های تخصصی متعدد، ازجمله کمیته تخصصی “بهداشت مواد غذایی” که بیش از پنجاه صاحب‌نظر و دامپزشک متخصص از دانشگاهیان و مسؤولان فنی- بهداشتی کارخانجات صنایع لبنی، فراورده‌های گوشتی، صنایع غذایی دریایی و غیره عضو آن هستند، بعد از اظهار نظر اخیر حضرت عالی در مورد استفاده از روغن پالم در لبنیات، به دنبال پاسخ به سؤالاتی بود که در هیچ‌یک از اظهارات بعدی جناب عالی و سازمان‌ها و زیر مجموعه‌های ذی‌ربط آن وزارتخانه از جمله سازمان غذا و دارو، هرگز به آن پاسخ داده نشد. لذا جامعه دامپزشکان ایران که با داشتن کمیته تخصصی بهداشت مواد غذایی، وقایع مرتبط با سلامت غذاهای با منشأ دامی را به طور دقیق و دایمی رصد می‌نماید، بعد از گذشت مدت زمانی که به نظر می‌رسید برای پاسخ به سؤالات ایجاد شده در ذهن متخصصان بهداشت مواد غذایی کافی باشد، آن‌ها را هم از جناب عالی و زیرمجموعه‌های آن وزارتخانه پرسیده و هم در معرض افکار عمومی قرار می‌دهد:‏
‏۱- تا قبل از فرمایش اخیر جنابعالی، از سال ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۲ برای هشت فراورده لبنی و غیر لبنی شامل پنیر پروسس آنالوگ، روغن جانشین کره کاکائو، بستنی، پنیر تازه آنالوگ، بستنی پروبیوتیک، پنیر خامه‌ای آنالوگ، پنیر پیتزا پروسس آنالوگ و شیر خشک صنعتی با چربی گیاهی، استاندارد ملی نوشته شده بوده است. در تدوین این استانداردها، نمایندگان و کارشناسان آن وزارتخانه حضور داشته و صورتجلسات را تمام و کمال، امضا نموده‌اند. آیا دانش و اطلاعات فنی و تخصصی ایشان، از زمان تدوین استانداردهای فوق، تا زمان اظهار نظر جناب عالی، تغییر کرده است؟ آیا دانش ایشان در زمان حضور درجلسات کافی نبوده است؟ آیا سندی مبنی بر اعتراض وزارت بهداشت به این استانداردها وجود دارد؟
‏۲- بر مبنای استانداردهای فوق، تعداد ۲۶۱ فقره پروانه ساخت، برای فراورده‌های لبنی دارای روغن پالم توسط آن وزارتخانه صادر شده است که بیشترین آن مربوط به خامه گیاهی (۱۵۲ فقره) و کمترین آن مربوط به پنیر خامه‌ای آنالوگ (۶ فقره) بوده است. اگر صدور پروانه ساخت توسط آن وزارتخانه، تأییدی بر استفاده از روغن پالم دراین محصولات نبوده، پس نشانه چه بوده است؟ آیا در زمان صدور پروانه‌ها، دقت و بررسی کافی صورت نمی‌گیرد؟
‏۳- بعد از جنجالی که به دنبال فرمایش جناب عالی در سطح کشور در مورد صنعت لبنیات به راه افتاد، با مصاحبه‌های ضد و نقیض مسؤولان محترم آن وزارتخانه- که به نظر می‌رسید سعی دارند به نوعی عواقب مترتب از فرمایشات جناب عالی را بر صنعت لبنیات کاهش دهند- اعلام گردید که “در مجموع در ۳۲ فراورده لبنی، تخلف دیده شده است، که در برخی قطعی بوده و در برخی، نیاز به بررسی بیشتر دارد”. سؤال اینجاست که این تعداد فراورده دارای تخلف، چه کسری از بیش از ۱۰۷۰ برند لبنی را شامل می‌شوند و آیا امکان‌پذیر نبود که وزارت متبوع جناب عالی، قبل از اقدامی هیجانی و نه از سر “اعتدال”، ابتدا این تعداد محصول تقلبی را شناسایی و سپس برای تنویر افکارعمومی، آن‌ها را “به نام” به دادگاه صالحه معرفی نماید تا متخلفان صنعت لبنیات از زحمتکشان این صنعت بازشناخته شوند؟
‏۴- برای شناسایی اسیدهای چرب موجود در این فراورده‌ها، نیاز به امکانات تخصصی همچون دستگاه جی.سی مس در آزمایشگاه‌های کنترل مواد غذایی است، از آن مقام محترم استدعا دارد روگرفت برگه‌های پاسخ آزمایش‌ها را ضمن انتشار عمومی، به دفتر این جامعه هم ارسال نمایند تا مورد بررسی متخصصان بهداشت مواد غذایی این جامعه قرار گیرد. سؤال مهم در این بند این است که آیا در مدت ۴۸ ساعت بعد که توسط سازمان غذا و دارو در اخبار سراسری مطرح گردید که “همه لبنیات‌ها از فردا صبح سالم هستند!!” حقیقتاً تمام لبنیات سطح کشور، مورد این آزمایش گران قیمت، تخصصی وپیچیده قرار گرفتند، یا وزیر محترم و زیرمجموعه‌های آن وزارتخانه نتوانستند پاسخگوی مجامع تخصصی باشند و ترجیح دادند صورت مسأله را به نوعی پاک کنند؟
‏۵- به احتمال زیاد، جناب عالی می‌دانید که سرانه مصرف لبنیات در ایران در مقایسه با سرانه جهانی بسیار پایین بوده و حذف یارانه لبنیات و گرانی آن نیز به این موضوع دامن زده و حدود ۳۰-۲۰ درصد، آن‌را کاهش داده است، پس از اظهارات اخیر جناب عالی، موجی از پیامک‌های تحریم لبنیات در رسانه‌های اجتماعی و حتی شبکه‌های تلویزیونی خارج از کشور، به راه افتاد و برای بیش از دو هفته، مصرف لبنیات کاهشی وحشتناک پیدا کرد. آیا وزیرمحترم، مسؤولیت کاهش مصرف لبنیات در کشور و بی‌اعتمادی ایجاد شده نسبت به این صنعت و خسارات وارد شده به صنعت لبنیات را می‌پذیرند؟ وزارتخانه متبوع جناب عالی برای جبران هزینه‌های مترتب بر سلامت و اقتصاد کشور، چه برنامه‌ای دارد؟
‏۶- در تمامی مدتی که آن وزیر محترم مشغول تخریب حیثیت حقیقی و حقوقی صنعت لبنیات پاستوریزه کشور بودند، فرصت مغتنم برای عرضه کنندگان لبنیات سنتی- که تقریباً می‌توان گفت نظارت آن وزارتخانه و سایر سازمان‌های ذی‌ربط بر آن‌ها درحد صفر است- پیش‌آمد که به تبلیغ و ترویج لبنیات سنتی و افزایش تولید و مصرف آن بپردازند، آیا وزیر محترم پاسخگوی عوارض و بیماری‌های ایجاد شده از مصرف لبنیات سنتی، بر سلامت مردم جامعه هستند؟ و اصولاً آیا برنامه‌ای برای ارتقای آگاهی مردم در مورد مضرات مصرف لبنیات سنتی و برخورد با عاملان غیر مجاز فروش این گونه لبنیات و ساماندهی آن‌ها در کشور دارند؟
‏۷-  بخش عمده‌ای از روغن پالم در روغن‌های سرخ کردنی به عنوان پایه این روغن‌ها مصرف می‌شود، چرا وزیر محترم، بدواً به فکر کاهش مصرف روغن پالم در روغن‌های سرخ کردنی نیفتادند؟ دریافت روغن پالم از طریق مصرف روغن سرخ کردنی در سطح کشور بیشتر است یا از راه مصرف لبنیات؟
‏۸-با اظهارات اخیر جناب عالی، صادرات لبنیات کشور نیز دچار اختلال گردید و فرصتی تازه برای رقبای منطقه‌ای لبنیات ایران برای فروش به کشورهای منطقه، فراهم شد؛ البته شبکه‌های رسانه‌ای بیگانه نیز، شجاعت آن وزیر محترم را ستودند!! و به این گونه خشنودی خود را از اظهارات جناب عالی در ایجاد ضربه مادی و معنوی به صنعت لبنیات پاستوریزه کشور اظهار کردند!!‏
‏۹- به خوبی به خاطر داریم که همین چندی پیش، وقتی در رسانه‌های داخلی موضوع “زیر میزی پزشکان”، ایجاد هزینه‌های غیر واقعی برای بیماران در بخش خصوصی و ارتباط مالی پزشکان با برخی مراکز آزمایشگاهی، رادیولوژی، داروخانه‌ها و غیره مطرح شد، آن وزیر محترم ضمن پذیرش موضوع، فرمودند که “نباید تخلف عده قلیلی از پزشکان را به کل جامعه شریف پزشکی ربط داد”. سؤال این است که آیا می‌شود تخلف عده‌ای قلیل از صنعتگران لبنیات کشور را به کل جامعه شریف تولیدکنندگان لبنیات صنعتی کشور، ربط داد و با اظهاراتی عمومی، فاقد کارشناسی لازم و شتابزده، آبروی یک صنعت را به خطر انداخت؟ آیا وزیر محترم چون، “پزشک” هستند، فقط خود را ملزم به “حفظ آبروی پزشکان” می‌دانند؟
در نهایت، جامعه دامپزشکان ایران معتقد است که سخنان آن وزیر محترم فاقد پشتوانه علمی و تخصصی لازم و خارج از “اعتدال” بوده است و در سالی که به فرمایش رهبر معظم انقلاب، “سال اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی” نامیده شده، به اقتصاد صنعت لبنیات و فرهنگ مصرف این ماده مهم غذایی لطمه‌ای جبران‌ناپذیر وارد کرد، که انگیزه این کار نیز، خود بررسی بیشتری را می‌طلبد. قطعاً اگر چنین اظهاراتی، پس از بررسی و دقت بیشتر و جمع‌آوری اسناد و مدارک لازم در مورد متخلفان احتمالی صورت می‌گرفت و در جای خود- که مجامع صنفی و تخصصی است- مطرح می‌گردید، از اثر بخشی بیشتری برخوردار می‌بود.‏
برای پرهیز از اطاله کلام، فقط به یک جمله بسنده، و یادآور می‌شود که یکی از دلایل اقبال عمومی مردم به رئیس محترم جمهور کنونی و رأی به ایشان، تأکید ایشان بر پرهیز از اظهارنظرهای کارشناسی نشده و “خارج از اعتدالی” بود که با پسوند “افشا خواهد شد” و “اعلام خواهد شد” در دولت قبلی، به وفور بر سر زبان شخص رئیس جمهور سابق و وزرای منتصب ایشان بود. امید است که در ادامه مسیر آن مقام محترم در راه حفظ سلامت مواد غذایی و مردم، شاهد اظهار نظرهای دقیق، مستند و کارشناسی شده از آن جناب باشیم.‏

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=5266