حمل کالاهای اساسی از بندر امام خمینی (ره) رکورد زد

0
۲۵۴ بازدید

جهان نژادیان گفت: خوزستان به دلیل بهرمندی از موقعیت جغرافیایی ، شرایط بسیار مناسبی برای ورود و توزیع کالا میان سایراستان های کشور دارد که همین موضوع باعث شده مقصد بسیاری از کالاهای اساسی جهت ورود به کشور و توزیع میان سایراستان ها قرارگیرد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایرنا، امید جهان نژادیان افزود: در سه روز گذشته ۳۳هزار تن گندم، ۲ هزار تن شکرو برنج و۱۰هزار تن روغن خام خوراکی از بندرامام خمینی (ره) به نقاط مختلف کشور حمل و توزیع شده است.

وی با اشاره به وظیفه اصلی شرکت بازرگانی دولتی ایران در تامین و توزیع چهار قلم کالای اساسی شامل گندم، روغن، برنج و شکر خام در کشور اظهار داشت:خوزستان به دلیل بهرمندی از موقعیت جغرافیایی ، شرایط بسیار مناسبی برای ورود و توزیع کالا میان سایراستان های کشور دارد که همین موضوع باعث شده مقصد بسیاری از کالاهای اساسی جهت ورود به کشور و توزیع میان سایراستان ها قرارگیرد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان در ادامه افزود: روند تخلیه و حمل کالاهای اساسی از بندر امام خمینی(ره) به سایر نقاط کشور طبق برنامه ادامه دارد.

وی با اشاره به وضعیت ورود کالای اساسی به کشور اظهار داشت: برای تامین ذخایر کالاهای اساسی هیچ‌گونه مشکلی نداریم و انبارها و سیلوهای ذخیره سازی در شرایط مطلوبی قرار دارند.

خرید تضمینی گندم و کلزا
جهان نژادیان گفت:همزمان با شروع فصل برداشت گندم و دانه روغنی کلزا ،  خرید تضمینی این ۲ محصول راهبردی توسط مراکز خرید غله و با مباشرت تعاون روستایی خوزستان شروع شده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان در ادامه پیش بینی کرد ۱.۲میلیون تن گندم و ۱۱۷هزار تن دانه روغنی کلزا به قیمت تضمینی و توافقی از کشاورزان خوزستانی خریداری شود.

وی پیک خرید ، ذخیره سازی و حمل گندم و دانه روغنی کلزا در خوزستان را ۴۰روز عنوان و ابراز امیدواری کرد روند خرید تضمینی و توافقی طبق برنامه پیش رود.

جهان نژادیان پیش بینی کرد استان خوزستان با خرید تضمینی ۱.۲میلیون تن گندم رتبه نخست و خرید ۱۱۷هزار تن دانه روغنی کلزا مقام دوم کشوری را کسب کند.

برداشت گندم و دانه روغنی کلزا در هفته جاری در مناطق گرمسیری جنوب ، جنوب شرقی  مرکز و غربی خوزستان شروع شده است.

پیش بینی شده ۵.۵میلیون تن محصولات پاییزی در خوزستان شامل گندم ، جو، کلزا ، چغندرقند ، صیفی و محصولت جالیزی و سبزی تا اوایل تیرامسال برداشت شود که این میزان برداشت به عنوان بزرگترین عملیات برداشت محصولات پاییزی در کشور محسوب می‌شود.

استان خوزستان با تولید سالانه ۱۷.۵میلیون تن محصولات باغی ، زراعی ، زراعی ، دامی ، شیلات و عسل و عمل آوری ۱۳۸ نوع محصول به ارزش بیش از ۲۹۰هزار میلیارد ریال در جایگاه نخست کشوری ایستاده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=137779