کد خبر: 11436
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردین ۱۳۹۴

حمل و نقل با هواپیماهای کوچک

حمل و نقل با هواپیماهای کوچک

راه اندازی ۳۰مرکز هوانوردی عمومی کلید خورد

طرح کلان ملی راه اندازی مرکز هوانوردی عمومی برای از بین بردن محدودیت مسافرت های شهری هوایی اجرایی شده است در این راستا تا کنون ۱۵مرکز راه اندازی شده و قرار است ۱۵مرکز دیگر در کشور راه اندازی شود.

یعقوب انتصاری، مسئول کمیته هوانوردی عمومی ستاد توسعه دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در خصوص آخرین وضعیت طرح کلان ملی «راه اندازی مراکز هوانوردی عمومی و نهادینه کردن آن در صنعت هوایی کشور» به مهر گفت: این پروژه ملی از تیرماه سال ۹۰با حمایت موثر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در راستای گسترش فضانوردی در کشور آغاز شده و به مرحله اجرا رسیده است.

وی با بیان اینکه این طرح کلان ملی دو فاز دارد که فاز اول آن در سال ۹۳به پایان رسید و فاز دوم آن در سال ۹۴آغاز می شود، افزود: این شرکت از طریق تسهیلات معاونت توانسته به مراکز هوانوردی عمومی خدمات لیزینگ هواپیما، خدمات دریافت گواهینامه و تجهیزات ارائه کند.

وی با بیان اینکه این طرح برای گسترش و ترویج فرهنگ هوانوردی عمومی کشور است، عنوان کرد: مراکز هوانوردی عمومی برای حمل و نقل بین شهری با استفاده از هواپیماهای کوچک طراحی شده اند که اکنون زیر ساخت های مورد نیاز در ۱۵استان احداث شده است.

انتصاری اظهار داشت: کاربرد این طرح در آموزش خلبانی، تفریحی و گردشگری است و از این طریق محدودیت های مسافرت از شهری به شهر دیگر نیز برداشته می شود.

به گفته وی، اجرایی شدن این طرح کلان ملی در راستای حل مشکلات طراحان، سازندگان، بهره برداران، مراکز آموزش خلبانی و مراکز تعمیر و نگهداری هواپیما است.