حق بیمه پرداختی قالیبافان در سال اول رایگان است

0
۲۶۹ بازدید

یک مقام مسئول در وزارت صمت از پوشش بیمه حداکثری قالیبافان در صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر با شرایط مناسب فراهم خبر داد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از مهر، محمد اصل مرزی بیان کرد: با توجه به تسهیلات به وجود آمده جهت حمایت از فعالان عرصه تولید فرش دستباف امکان پوشش حداکثری قالیبافان در صندوق بیمه کشاورزان روستاییان و عشایر با شرایط مناسب فراهم گردیده است.

وی ادامه داد: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به اتحادیه‌های فرش شهرستان‌ها ثبت نام نمایند. رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان با اشاره به شرایط مناسب این صندوق افزود: حق بیمه سهم پرداختی قالیبافان در سال اول رایگان بوده و توسط دولت پرداخت می‌گردد، و کلیه افراد شاغل به شغل قالی بافی در شهرها و روستاها می‌توانند تحت پوشش قرار گیرند.

اصل مرزی تصریح کرد: نقل و انتقالات بیمه پردازی از این بیمه به سایر بیمه‌ها نظیر بیمه تأمین اجتماعی و بیمه بازنشستگی کشوری و نیروهای مسلح و بالعکس امکانپذیر می‌باشد. وی بیان داشت: از مزایای این بیمه مستمری پیری، مستمری ازکارافتادگی کلی ناشی از کار، مستمری ازکارافتادگی کلی غیر از ناشی از کار و برخورداری بازماندگان تحت تکلف بیمه شده متوفی از بیمه می‌باشد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=118646