حفاظت از حقوق مردم در برخورد با موسسات مالی غیرمجاز

0
۳۲۳ بازدید

معاون اول رئیس جمهور تاکیدکرد:

گروه توسعه: معاون اول رئیس جمهور با انتقاد از تعداد زیاد موسسات پولی غیرمجاز و نحوه عملکرد آنها، خواستار ساماندهی و برخورد قانونی با این گونه موسسات در عین حفاظت از حقوق مردم شد.

به گزارش جهان اقتصاد، جلسه‌ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی به ریاست معاون اول رئیس جمهور و با حضور معاون اول قوه قضائیه و نایب رئیس مجلس برگزار شد.

اسحاق جهانگیری در این جلسه با اشاره به تعداد زیاد موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز گفت: اراده‌ نظام در برخورد با اینگونه موسسات غیرمجاز جدی است و مقام معظم رهبری، دولت، قوه قضاییه و شورای عالی امنیت ملی نیز بر این موضوع تاکید دارند.

معاون اول رئیس جمهور از موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز به عنوان یک موضوع و پدیده‌ جدی در کشور یاد کرد و افزود: این موسسات علاوه بر اینکه سیاست‌گذاری‌های پولی و مالی کشور را رعایت نمی کنند، از مجوز فعالیت نیز برخوردار نبوده و تخلفات زیادی مرتکب می شوند.

وی با بیان اینکه متاسفانه گروه‌های زیادی از مردم و ‌آحاد جامعه در اینگونه موسسات گشایش حساب کرده‌اند، بر لزوم مدیریت صحیح و ساماندهی این موسسات با ساز و کار صحیح تاکید کرد و اظهار داشت: ساماندهی و برخورد با این موسسات باید به گونه‌ای باشد که از حقوق مردم حفاظت شود.

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر لزوم همکاری همه‌ی دستگاه‌های مرتبط برای مدیریت و ساماندهی این‌گونه موسسات، خواستار تشکیل کارگروهی متشکل از دستگاه‌های ذیربط شد تا ابعاد و جوانب مختلف موضوع سنجیده شده و برنامه‌ی جامعی برای ساماندهی این موسسات تدوین گردد.

جهانگیری همچنین با اشاره به گزارش دبیرخانه‌ ستاد از آخرین پیگیری‌های انجام شده برای برخورد با پدیده‌ی زمین خواری، بر لزوم وحدت رویه در برخورد با این پدیده تاکید کرد و گفت: نحوه پیگیری و برخورد با زمین‌خواران باید به شکل منسجم و با وحدت رویه دنبال شود و این امر ایجاب می‌کند که نمایندگان دستگاه‌های ذیربط طی جلساتی، هماهنگی های لازم را بعمل آورده و به یک جمع‌بندی و وحدت رویه در امر مبارزه با زمین‌خواری دست یابند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=14766