حضور ۶۰شرکت داخلی و خارجی نمایشگاه طب سنتی

0
۳۵۴ بازدید

نشست شورای سیاستگذاری دومین دوره نمایشگاه طب سنتی، طب جایگزین، داروهای گیاهی و گردشگری سلامت با حضور اعضا شورا سیاستگذاری نمایشگاه در دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت برگزار شد.

به گزارش جهان اقتصاد در ابتدای جلسه، محمد پناهی، دبیر اجرایی نمایشگاه با اعلام اینکه این نمایشگاه در وسعت حدود ۱۰۰۰متر مربع و با حضور بیش از ۶۰شرکت داخلی و خارجی در تهران برگزار می شود گفت: در این نمایشگاه که درچهاربخش با رویکرد تخصصی و بین المللی در کشور برگزار می شود، دانشکده های طب سنتی  دانشگاه های علوم پزشکی، انجمن های علمی سراسر کشور، سلامتکده ها ، تولیدکنندگان و صادرکنندگان گیاهان دارویی و فراورده های طبیعی، شرکت های دانش بنیان و نیز شرکت های تسهیلگر گردشگری، بیمارستان ها و مراکز درمانی، حضور یافته و درکنار نمایندگانی از کشور ژاپن، مالزی و تایلند، به معرفی ظرفیت های بالقوه ایران در حوزه گیاهان دارویی و طب ایرانی و گردشگری سلامت می پردازند.

در ادامه علیرضا عباسیان معاون تعالی دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، از ورود بخش خصوصی «شرکت منیر تجهیز امین» به جهت کمک به شناسایی فعالان این حوزه با برگزاری نمایشگاه تخصصی tramedex در این سطح قدردانی کردو گفت: بخش بین المللی این نمایشگاه در دوره های آینده با حمایت بیشتر اعضا شورای سیاستگذاری قویتر برگزار شود . در پایان نیز امیرهوشنگ اسلامی تبار عضو شورای سیاستگذاری نمایشگاه به لزوم مشارکت تمامی فعالان این حوزه در نمایشگاه های تخصصی بین المللی درجهت رونق تولید و کمک به صادرات اشاره کرد.

دومین دوره نمایشگاه طب سنتی طب جایگزین داروهای گیاهی و گردشگری سلامت به مدت ۴ روز از ۲۹ بهمن  تا ۲ اسفندماه در سـالن مـلل مجموعه نماشگاه های بین المللی شهر آفتاب  از ساعت ۱۰صبح تا ۵ بعد از ظهربرگزار می شود.

 

 تعلل وزارت صنعت در انتشار به روز آمار تولیدات صنعتی

تأخیر وزارت صنعت در اعلام آمار تولید کالاهای منتخب صنعتی همچنان ادامه دارد به نحوی که در جدیدترین آمار میزان تولید کالاهای صنعتی آنهم در آذرماه امسال را منتشر کرده است.به گزارش تسنیم، براساس جدیدترین آمار از میزان تولید کالاهای منتخب صنعتی در ۹ ماهه امسال تولید الیاف اکریلیک با رشد منفی ۶۶٫۸- درصد روبرو شده است. علاوه براین تولید اتوبوس، مینی بوس و ون نیز در این بازده زمانی شاهد منفی  ۵۲٫۲  درصد، کامیون، کامیونت و کشنده منفی ۶۳ درصد است.براساس این آمار در ۹ ماهه امسال بیشترین حجم تولید در کالاهای منتخب صنعتی به تولید سموم دفع آفات نباتی با رشد ۳۸٫۹ درصد، ماشین لباس شویی رشد ۲۴٫۲ درصد بوده است. البته این آمار در حالی اخیرا منتشر شده که بهمن ماه ۹۸ روزهای پایانی خود را تجربه و ما به آخرین ماه امسال نزدیک می‌شویم.تأخیر وزارت صنعت در اعلام آمار تولید کالاهای منتخب صنعتی البته موضوع جدیدی در سال جاری نیست چرا که علی‌رغم تمام صحبت‌ها در چرایی تأخیر در اعلام آمارها همچنان وزارت صنعت این روال را پیش گرفته و با چندین ماه تعلل گزارشی کوتاه از میزان تولید کالاهای منتخب صنعتی را منتشر می‌کند.

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=104839