کد خبر: 98582
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۸
گروه : ایران / جهان / سیاست

حضور معنادار در روز قدس؛ پاسخی به یاوه‌گویی‌های ترامپ علیه آرمان فلسطین

حضور معنادار در روز قدس؛ پاسخی به یاوه‌گویی‌های ترامپ علیه آرمان فلسطین

خبرگزاری ایکنا نوشت: محمدرضا عارف، رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا درباره اهمیت راهپیمایی روز جهانی قدس امسال گفت: اگر روند سال‌های گذشته ادامه پیدا کند، که این چنین هم خواهد بود، قطعاً مردم ایران حضوری معنادار و جدی در راهپیمایی روز جهانی قدس خواهند داشت.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: روز قدس در حقیقت روز میثاق امت اسلامی با خواسته آرمانی جهان اسلام، آزادسازی قدس، است و ملت انقلابی ایران در پیگیری این آرمان طی چهل سال گذشته پیشتاز و با رفتارش الگویی برای سایر مسلمانان بوده‌ است.

عارف اظهار کرد: شرایط امسال هم به نظر من خاص‌تر از قبل است و یاوه‌گویی‌ها و تهدیدهای ترامپ علیه ایران و اقدامات ضد فلسطینی او متوجه اسلام است و او نگران روند سریع اسلام‌گرایی در منطقه است.

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس بیان کرد: امیدوارم مردم ایران با حضور باشکوه و جدی خودشان تودهنی معناداری به ترامپ بزنند تا بداند نمی‌تواند با امت اسلام و مردمی که متمسک به قرآن و عترت هستند هرگونه که دلش بخواهد رفتار کند و آرمان‌های جهان اسلام را به پای منافع صهیونیست‌ها به راحتی زیر پا بگذارد.