پنج شنبه 31 خرداد، 1403

کدخبر: 9600 15:29 1393/11/06
حضور متفاوت «اولیور تویست» در جشنواره تئاتر فجر

حضور متفاوت «اولیور تویست» در جشنواره تئاتر فجر

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
حضور متفاوت «اولیور تویست» در جشنواره تئاتر فجر

حضور متفاوت «اولیور تویست» در جشنواره تئاتر فجر

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

نمایش «الیور تویست» به کارگردانی اصغر خلیلی با تغییراتی در ترکیب بازیگران و نقش‌ها در بخش بین‌الملل سی و سومین جشنواره تئاتر فجر روی صحنه می‌رود.

به گزارش ایلنا، نمایش «اولیور تویست» که چندی قبل اجرای عمومی در تالار حافظ را تجربه کرد این روزها با اندکی تغییر نسبت به قبل برای حضور در جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر آماده می‌شود.
جواد مولانیا که در اجرای عمومی نمایش در نقش «پزشک» روی صحنه رفت به دلایلی امکان همراهی با گروه در اجرای جشنواره را نداشته و به همین دلیل سیدمحمد سیاهپوش که پیش از این در نقش شخصیت «راجرز» حضور داشت در اجرای جشنواره‌ای نمایش «اولیور تویست» در دو نقش به صحنه می‌رود.
سیاهپوش در اجرای عمومی این نمایش نیز حضور در دو نقش را تجربه کرده بود و دقایق کوتاهی به عنوان «خریدار الیور» نیز وارد صحنه می‌شد که گویا این نقش در اجرای جشنواره کنار گذاشته شده است.
این بازیگر جوان توضیح داد: اگر ازنظر سلسله مراتب جایگاه کارکترها به نمایش‌نامه توجه کنیم و آنچه از داستان مشهور «اولیور تویست» در ذهن مخاطب به یادگار مانده «راجرز» پس از ساکس و فاگین سومین فردی است که بچه‌ها را مدیریت می‌کند و به نوعی عامل فاگین محسوب می‌شود.
او ادامه داد: به دلیل تغییرات رخ داده در دو نقش روی صحنه می‌روم که با گریم و لباس متفاوت همراه است. اما باتوجه به اینکه مدت زیادی (حدود یک هفته) فرصت تمرین برای اجرای جشنواره وجود نداشت؛ تلاش می‌کنم هنگام اجرا حضوری در خور مخاطب را به نمایش بگذارم.
جواد مولانیا (دکتر)، نگین ابدالی (خانم تینگونی)، نوشین تبریزی (خانم مان)، علیرضا زمانی نسب (آقای بامبل)، الهام شعبانی (الیور)، مرتضی کوهی (سوبری)، پوریا مهدوی (لمبیب)، محمد سیاهپوش (گامفیلد)، ثمر کمالیان (مینک)، جواد مولانیا (جک)، خسرو شهراز (فاگین)، محمد سیاه پوش (راجرز)، رامونا شاه (نانسی)، منوچهر علیپور (آقای برانلو)، مجتبی واشیان (ضارب)، عباس جمشیدی (مامور)، زهراروشن ضمیر (کتابفروش)، تینو صالحی (بیلی سایکس)، مهتاب شکریان (خانم بودوین)، امیر کربلایی زاده (پیرمرد) بازیگران پر تعداد نمایش «اولیور تویست» در اجرای عمومی بودند.
این نمایش براساس داستان «الیور تویست» اثر معروف "چالز دیکنز" اجرا می‌شود، فضای کلی نمایش در حال و هوای داستان مشهور الیور تویست با همان شخصیت‌ها می‌گذرد و کاراکترهای نمایش همگی برای مردم خاطره‌‌انگیز هستند.
نمایش «اولیور تویست» سه‌شنبه 7 بهمن در دو نوبت 18 و 20:30 در سالن اصلی مجموعه تئاترشهر روی صحنه می‌رود.  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |