حسین انتظامی: در حال حاضر، کشور از نظر میزان نشریات اشباع شده است

0
۳۵۴ بازدید

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: درخصوص بیمه خبرنگاران نمی‌توانیم از طریق دولت اقدام کنیم؛ چرا که آن موقع خبرنگار وارد بدنه دولت می‌شود و این یک روش پوپولیستی است، اما به صاحبان امتیاز گفته شده که با همکاری آنها بیمه خبرنگار به صورت یک‌جا پرداخت شود.

به گزارش ایسنا ، حسین انتظامی بعد از ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: توجه به رسانه‌های محلی همواره در دستور کار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده و این روند نیز ادامه خواهد یافت، اما فضای عمومی رسانه‌ای کشور و حتی جهان نشان می‌دهد که رسانه‌های دولتی در حال محدود شدن هستند و به تدریج رسانه‌های دیگر ابتکار عمل را به دست می‌گیرند.

وی با اشاره به چهار زمینه مهم برای رسانه‌های امروز افزود: رسانه‌های بین‌المللی، اجتماعی، تخصصی و محلی چهار فرصتی است که در آینده می‌تواند خود را شکوفا کند. توسعه رسانه‌ای قطعاً در آینده نصیب رسانه‌هایی خواهد شد که در این زمینه فعالانه وارد عرصه می‌شوند.

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه برای کشوری مثل ایران مایه تأسف است که گاهی به یک برگ و یک صفحه نام رسانه یا روزنامه می‌دهد، ادامه داد: در راستای همین موضوع دستورالعملی به وجود آمده که طبق آن، چهارچوب روزنامه‌ها مشخص شده و تمام قواعد یک مجموعه نوشتاری که نام روزنامه یا نشریه به خود بگیرد در آن ذکر شده است.

انتظامی به چهار سیاست ابلاغی درخصوص آخرین وضعیت تبلیغات و آگهی‌ها در نشریات استانی اشاره کرد و افزود: بر اساس آخرین ابلاغیه، ضمیمه روزنامه‌های سراسری کشور همگی باید با خود روزنامه توزیع شود، همچنین آگهی‌ها و تبلیغات دولتی نیز با توجه به مبدأ شهر و استان به نشریات سراسری داده شود و نه اینکه به طور کلی به نشریات سراسری واگذار شود؛ البته در این زمینه ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان‌ها مرجع تشخیص هستند و ضمائم روزنامه‌های سراسری نباید بیش از ۳۰ درصد آگهی داشته باشند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر، کشور از نظر میزان نشریات اشباع شده و قرار بر این است که تقاضاهای نشریات جدید با بررسی بیشتری دنبال شود؛ چرا که امروز ۲۵۰ روزنامه در کشور وجود دارد و ۲۰ روزنامه با موضوع ورزشی نشر می‌یابد؛ در حالی که ما ۱۶ تیم در لیگ برتر فوتبال داریم. سؤال اینجاست که آیا این تعداد خبرنگار فعال در نشریات در زمینه ورزشی داریم؟

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=7920