حرکت هوشمندانه سیتروئن برای پاسخ به نیاز طبقه متوسط ایران

0
۵۸۸ بازدید

آیا مشارکت ایرانی فرانسوی بازار خودرو را از رکود خارج می کند؟

در آخرین روز تیرماه سال جاری خبری مبنی بر امضای قرارداد شرکت قرانسوی سیتروئن با سایپا و بازگشت این برند معتبر به بازار ایران و درقالب همکاری به شکل نوینی با گروه سایپا در رسانه ها مطرح شد.

شرکت سیتروئن از دیرباز با حضور خود در بازار ایران و عرضه خودروی محبوب ژیان معرف حضور ایرانیان است چرا که اغلب مردم با این خودرو نوستالوژی خاصی داشته و خاطرات خوشی در ذهن خود دارند. البته سیتروئن پس از آن دوره با عرضه خودرو معروف زانتیا بازگشتی موفقیت آمیز به بازار ایران را تجربه کرده بود.

تحلیل بازار ایران درسال های اخیر نشان می‌دهد که این بازار طی سال های اخیر از خودروهای ارزان قیمت به سمت خودروهای با قیمت متوسط حرکت کرده است. به عبارتی، الگوی خرید خودرو در ایران از صرفا مالکیت برای جابجایی، به مالکیت برای سرگرمی و بهبود رفاه زندگی تغییر کرده است. حرکت تدریجی تغییر سلایق در کشور، فرصت رشد برای خودروهای با قیمت متوسط و بالاتر را در آینده فراهم خواهد ساخت، ضمن آنکه در حال حاضر شواهد هویدایی نظیر خرید خودروهای با قیمت های بالاتر و با آپشن و … دیده می شود.

به گزارش عصرایران، دربازارکنونی، محصولات شرکت سیتروئن که به صورت فول رنج از خودروهای با قیمت متوسط تا خودروهای لوکس را در برمی گیرد، بطور هوشمندانه‌ای برای پر کردن این فاصله در بازار ایران، حضور یافته است. محصولات سیتروئن با استایل کاملا جدید و به روز و با قیمت های کاملا رقابتی طبقه متوسط جامعه ایرانی را هدف قرار داده و به راحتی می تواند سهمی از این بازار را به خود اختصاص دهد.

خودروهای تولیدی شرکت سیتروئن در بازار ایران در بخش‌های مختلف ابعادی و بدنه ای، از صندوقدار و هاچبک تا دو دیفرانسیل. با ابعاد خودروهای کوچک و متوسط خانوادگی و بنابر شنیده ها در رنج قیمتی بین ۴۵ تا ۱۲۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است. این خودروها از پلتفرم مشترک با خودروهای پژو بهره می برند و با توجه به اینکه طی سالیان گذشته، قطعات این پلتفرم ها در زنجیره تامین و قطعه سازان داخلی کشور، تولید شده اند، مزیت منحصر بفردی را در اختیار این برند قرار می دهد تا بتواند موفقیت پایدار خود در بازار ایران را تضمین نماید.

قطعا این خودروساز فرانسوی می تواند به عنوان بازیگر مهمی در بازار ایران نقش ایفا کند. بازاری که تمامی خودروسازان بزرگ جهان خواهان حضور و استفاده از آن هستند و در این بین سیتروئن با ارائه خودروهای جدید و قیمت های رقابتی توانسته گوی رقابت را از دیگر رقیبان برباید.

باید به انتظار رقابت شرکت های فرانسوی در تولید محصولات و کسب سهم بیشتر بازار در ایران را به نظاره نشست.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=36937