حرکت به سمت انرژی پاک برای دلار آمریکا چه معنایی دارد؟

0
۱۴۹ بازدید

کارشناسان اقتصادی شبکه خبری راشاتودی، این موضوع را بررسی کردند که فشار دولت بایدن برای حرکت به سمت انرژی پاک برای سلطه جهانی دلار آمریکا چه معنایی دارد و چگونه سقوط این سیستم بر اکثریت آمریکایی ها تأثیر می گذارد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، ماکس کیزر و استیسی هربرت، کارشناسان اقتصادی شبکه خبری راشاتودی، این موضوع را بررسی کردند که فشار دولت بایدن برای حرکت به سمت انرژی پاک برای سلطه جهانی دلار آمریکا چه معنایی دارد و چگونه سقوط این سیستم بر اکثریت آمریکایی ها تأثیر می گذارد.

استیسی هربرت در آخرین قسمت برنامه کیزر ریپورت شبکه راشاتودی RT’s Keizer Report گفت از آنجا که ایالات متحده استاندارد طلا را کنار گذاشته است، اساساً این کشور دلار نفتی دارد.

با این حال، اقتصاد آمریکا از نظر سهم خود از تولید ناخالص داخلی جهانی در حال کوچک شدن است. این رقم از ۴۰ درصد به حدود ۲۰ الی ۲۵ درصد کاهش یافته است.

وی همچنین اضافه کرد که دلار نفتی به بهترین روش ارسال دلار به خارج از آمریکا تبدیل شده است، در حالی که کشورهایی مانند روسیه و چین برای خرید انرژی به پرداخت ارزهای دیگر روی می آورند. علاوه بر این، دولت بایدن از منابع تجدیدپذیر حمایت می کند و سهم دلار را بیشتر کاهش می دهد.

هربرت گفت: نشانه ها حاکی از این است که آنها برای یک سیستم ذخیره دلار پس از ایالات متحده آماده می شوند. وی معتقد است چنین سیستمی ممکن است به زودی ظهور کند، احتمالاً تحت ریاست دولت بایدن.

ماکس کیزر همچنین تاکید کرد که ایالات متحده تصویر بزرگتری را از خلاص شدن از نفت نمی بیند.

وی گفت: آنها نمی بینند که اگر شما به تصویر بزرگتر یعنی ۵۰ تا ۱۰۰ سال آینده نگاه کنید… این مانند به صدا درآمدن ناقوس مرگ برای دلار است که دلار نفتی است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=140057

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here