کد خبر: 6844
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۳

حراج نامه‌های عاشقانه «مریلین مونرو»

حراج نامه‌های عاشقانه «مریلین مونرو»

مجموعه‌ای از نامه‌های شخصی «مریلین مونرو» هنرپیشه‌ مشهور هالیوودی چوب حراج می‌خورد.

به گزارش ایسنا، نامه‌هایی عاشقانه و دوستانه از آرشیو شخصی «مریلین مونرو» بازیگر سرشناس هالیوودی از سوی حراجی «جولین» به معرض فروش گذاشته می‌شود.

این مجموعه که «آرشیو گمشده‌ مریلین مونرو» نام دارد، دربردارنده نامه‌هایی به دست‌خط خود وی، پدر وی، همسران و دوستانی همچون «کلارک گیبل» و «کری گرنت» است.

در میان این کاغذها نامه‌ای از سال ۱۹۵۴ به دست‌خط «جویی دیماجیو» یکی از همسران وی به چشم می‌خورد که درآن نوشته شده: من عاشقت هستم و می‌خواهم با تو باشم. هیچ‌چیز برایم خوشایندتر از جلب اعتماد تو نیست.

نامه‌های مریلین مونرو

«آرتور میلر» یکی دیگر از همسران مونرو در یکی از این نامه‌ها نوشته است: خواهش می‌کنم اگر حتی برای یک لحظه باعث گریه یا ناراحتی تو شدم، مرا ببخش. تو معشوق بی‌نقص منی. دوستت دارم.

به گزارش هافینگتون پست، ارزش یادگاری‌های مریلین مونرو که تعدادشان به ۳۰۰ می‌رسد، بیش از یک میلیون دلار تخمین زده شده است. در میان این اشیا، کت خز مورد علاقه‌ی مونرو، عکس‌های شخصی و لباس‌های مجلسی وی نیز به معرض فروش گذاشته می‌شوند.

حراجی «جولینز» روز شش دسامبر نامه‌های عاشقانه و وسایل این بازیگر که زمانی نماد جذابیت زنانه در سیما به حساب می‌آمد را به فروش می‌گذارد.

مریلین مونرو یکی از سرشناس‌ترین و پرحاشیه‌ترین بازیگران تاریخ سینماست که در جریان پروژه ساخت فیلم «Something`s Got to Give» در سال ۱۹۶۲ به کارگردانی «جورج کوکر» ظاهرا بدلیل مصرف زیاد مواد مخدر درگذشت و این فیلم را برای همیشه ناتمام گذاشت.

این فیلم هیچگاه کامل نشد، اما بخش‌هایی از این فیلم در مستند «مرلین: واپسین روزها» در سال ۲۰۰۱ گنجانده شد. دلیل رسمی مرگ وی خودکشی بر اثر مصرف بیش از حد داروهای خواب‌آور و آرام‌بخش اعلام شد، اما ادعاهای مبنی بر وجود یک توطئه و مجموعه حوادث اسرارآمیزی که منجر به مرگ وی شد، همواره بحث‌برانگیز بوده‌ است.