حذف رقابت منفی در عرصه صادرات

0
۲۸۳ بازدید

 

مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت : به منظور رونق اقتصادی در حوزه صادرات باید رقابت منفی موجود در این عرصه حذف و نگاه به منافع ملی نسبت به شرکتی در اولویت باشد.

به گزارش ایرنا، محمد رضا مودودی افزود: در حوزه صادرات بیش از اینکه خارجی ها رقیب نخست کشور باشند، شرکت های داخلی با یکدیگر رقابت می کنند.

وی اضافه کرد: در این زمینه تعرفه ۱۰۰ درصدی کشور عراق بر سیمان صادراتی ایران نمونه ای از پیامدهای رقابت منفی موجود میان شرکت های صادرکننده سیمان است، این درحالی است که تعرفه دولت عراق برای سیمان ترکیه ۱۵ درصد است.

مودودی بدون توضیحات بیشتر در این زمینه بیان کرد: وقتی اعتراض خود را نسبت به افزایش میزان تعرفه سیمان صادراتی ایران به دولت عراق اعلام کردیم آنها دلیل این افزایش و خرابی بازار هدف را عامل های ایرانی عنوان کردند.

معاون کمک های تجاری سازمان توسعه تجارت ایران مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآورشد: همچنین طرف های عراقی اعلام کردند نمی توانیم صنایع داخلی خود را به واسطه رقابت های منفی ایجاد شده در حوزه صادرات سیمان ایران از بین ببریم.

وی یادآورشد: درسال گذشته ایران کشور نخست در عرصه صادرات سیمان بود ولی در این حوزه هیچکدام از منافع ملی و شرکتی رعایت نشد و نتوانستیم در عرصه بین المللی جایگاه خود را تقویت کنیم.

 

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=18991