حداقل دستمزد در آمریکا افزایش می یابد

0
۱۲۶ بازدید

این افزایش دستمزد که به نفع حدود ۳۲۷ هزار شاغل در این بخش خواهد بود بیشتر در بخش خدمات غذایی و پرستاری چشمگیر است که پیش از این  دستمزد ساعتی آن ها حدود ۱۱ دلار بود.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایسنا، وزارت کار آمریکا با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد از پایان ماه ژانویه سال آینده ( حدود دو ماه دیگر) حداقل سطح دستمزد کارکنان بخش فدرال به ۱۵ دلار در هر ساعت افزایش پیدا خواهد کرد. این افزایش دستمزد که به نفع حدود ۳۲۷ هزار شاغل در این بخش خواهد بود بیشتر در بخش خدمات غذایی و پرستاری چشمگیر است که پیش از این  دستمزد ساعتی آن ها حدود ۱۱ دلار بود.

از آنجایی که تنها حدود ۳۰ درصد شهروندان با درآمد پایین آمریکا قادر به پس انداز بخشی از درآمد خود هستند، دموکرات ها متعهد شده‌اند سطح حداقل دستمزدها را به تدریج تا سال ۲۰۲۴ افزایش دهند تا قدرت خرید این قشر کمی احیا شود. جسیکا لومن- مدیر دفتر دستمزدها در وزارت کار آمریکا گفت: این یک قدم صحیح در مسیر صحیح است و ما می خواهیم مطمئن شویم قدرت خرید کارکنان کم درآمد را به میزان قابل توجهی در سطح کشور و مرزهایمان بالاتر می بریم.

رکورد حداقل سطح دستمزد ساعتی در آمریکا متعلق به  شهر وست هالیوود واقع در کالیفرنیا است که مقامات آن چندی پیش اعلام کردند حداقل سطح دستمزد در این شهر از این پس ۱۷.۶۴ دلار در هر ساعت تعیین می شود.

طبق برنامه پیشنهادی دموکرات‌ها قرار است حداقل سطح دستمزد در تمامی مشاغل آمریکا به تدریج و تا پایان سال ۲۰۲۵ به ساعتی ۱۵ دلار افزایش پیدا کند و قرار است منابع مالی مورد نیاز آن از بسته پیشنهادی ۱.۹ تریلیون دلاری تامین شود. 

در حال حاضر متوسط حداقل سطح دستمزد آمریکا ساعتی ۷.۲۵ دلار است و درآمد سالانه ۱۵ هزار دلاری به عنوان کف درآمدی سالانه در نظر گرفته شده است. با این حال هزینه سالانه یک خانوار در این کشور ۳۲ هزار دلار اندازه گیری شده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=162774

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here