حجم مبادلات تجاری چین و روسیه افزایش یافت

0
۲۴۹ بازدید

حجم مبادلات تجاری دو کشور چین و روسیه در ماههای ژانویه و اکتبر ۲.۳ درصد کاهش داشته اما این مبادلات در مقایسه با یکسال گذشته به بیش از ۸۸.۱۹ میلیارد دلار رسیده که پیش بینی می شود این رقم از ۱۰۰ میلیارد دلار فراتر برود.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از فارس، دولت چین اعلام کرده حجم مبادلات مالی اش با روسیه علیرغم اینکه مبادلات مالی جهانی از شیوع ویروس کرونا بسیار آسیب دیده اما مبادلات این دو کشور کمتر تحت تاثیر ویروس کرونا قرار گرفته است.

در این گزارش آمده است در سال جاری حجم تراکنش های مالی کشورها به دلیل شیوع ویروس کرونا کاهش بیشتری داشته است اما مبادلات بین چین و روسیه کاهش بسیار کمتری دارد به طوری که برخی بخش ها این میزان کاهش حدود ۲ درصد است.

دولت چین اعلام کرده که ظرفیت های بسیاری فراوانی برای همکاری دوجانبه با روسیه وجود دارد و چین به دنبال افزایش میزان واردات از روسیه است و در تلاش است که دو کشور حجم سرمایه گذاری های خود را گسترش د هند.

بر اساس آمارهای گمرک، حجم مبادلات تجاری دو کشور چین و روسیه در ماههای ژانویه و اکتبر ۲.۳ درصد کاهش داشته اما این مبادلات در مقایسه با یکسال گذشته به بیش از ۸۸.۱۹ میلیارد دلار رسیده که پیش بینی می شود این رقم از ۱۰۰ میلیارد دلار فراتر برود.

حجم تجارت چین و روسیه در سالهای گذشته افزایش زیادی داشته و دو کشور در سال ۲۰۱۹ اعلام کردند که همه موانع تجاری را برخواهند داشت و حتی یک هدف بسیار بزرگی را برای رسیدن به حجم تجارت ۲۰۰ میلیارد دلاری که بیش از دوبرابر رقم فعلی است تا سال ۲۰۲۴ هدفگذاری کردند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=122893

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا کامنت خود را ثبت نمایید .
لطفا نام خود را وارد کنید