حجم صادرت گاز ایران به عراق افت کرد

0
۱۵۲ بازدید

سخنگوی وزارت برق عراق در یک مصاحبه گفت ایران از دو هفته پیش صادرات گاز به عراق را که برابر با ۵۰ میلیون مترمکعب در روز بود پایین آورده و حالا عراق تنها روزانه ۵ میلیون مترمکعب گاز از ایران دریافت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از بلومبرگ، ایران میزان صادرات گاز طبیعی به عراق را به خاطر عدم پرداخت صورتحساب‌های این کشور کاهش داد. به این ترتیب، احتمال کمبود بیشتر برق در بغداد و سایر شهرهای بزرگ عراق افزایش می‌یابد.

احمد موسی، سخنگوی وزارت برق عراق در یک مصاحبه گفت ایران از دو هفته پیش صادرات گاز به عراق را که برابر با ۵۰ میلیون مترمکعب در روز بود پایین آورده و حالا عراق تنها روزانه ۵ میلیون مترمکعب گاز از ایران دریافت می‌کند.

وی اضافه کرد دولت ایران اعلام کرده عرضه گاز به عراق را از روز یکشنبه تا سه میلیون مترمکعب در روز پایین می‌آورد اما این اقدام هنوز اجرایی نشده است. عدم پرداخت صورتحساب‌های گاز خریداری شده از ایران باعث شد این کشور صادرات خود به دومین تولیدکننده بزرگ نفت اوپک را پایین بیاورد. عراق حدود ۲.۷ میلیارد دلار به ایران بدهکار است.

رضا اردکانیان، وزیر نیروی ایران، روز سه شنبه با مقامات عراقی در بغداد دیدار می‌کند تا در مورد این مسئله گفتگو کنند. احمد موسی گفت تولید برق در عراق در نتیجه کاهش عرضه گاز ایران حدود ۷ گیگاوات پایین آمده است. بغداد و سایر مناطق مرکزی عراق ضربه سختی از کمبود برق خورده‌اند. وی اضافه کرد با وجود اینکه عرضه گاز ایران به عراق مختل شده ولی واردات برق همچنان مانند قبل ادامه دارد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=126800

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا کامنت خود را ثبت نمایید .
لطفا نام خود را وارد کنید