حجم آب ذخیره‌شده در سدها ۴ درصد کاهش یافت

0
۱۶۵ بازدید

کل ورودی آب به مخازن سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری تا پایان آبان نیز به رقم ۳ میلیارد و ۳میلیون متر مکعب رسید.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایرنا، بر اساس تازه ترین آمار دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت مدیریت منابع آب ایران، پارسال در همین بازه زمانی حجم آب موجود در مخازن سدها ۲۵ میلیارد و ۳۶میلیون متر مکعب بوده است. کل ورودی آب به مخازن سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری تا پایان آبان نیز به رقم ۳ میلیارد و ۳میلیون متر مکعب رسید.

پارسال و در همین بازه زمانی کل ورودی سدها ۳ میلیارد و ۹۴ میلیون متر مکعب بود که نشان از کاهشی۲۳ درصدی دارد. میزان خروجی آب از سدها نیز از ابتدای سال آبی جاری تا آخر آبان در حالی به رقم پنج میلیارد و ۹۴ میلیون متر مکعب رسیده که پارسال در همین بازه زمانی این رقم هفت میلیارد و ۲۷ میلیون متر مکعب بود و اختلاف این دوسال به عدد۱۸ درصد رسیده است.

ظرفیت کل سدهای کشور ۵۰ میلیارد و ۵۰ میلیون متر مکعب است و نشان از آن دارد که کاهش بارش ها تاثیرخود را بر حجم آب موجود در مخازن سدها گذاشته است.

گرچه چند روز اخیر وضعیت بارشی کشور بهتر شده اما همچنان با کاهش نسبت به پارسال همراه است. بارش های پاییزی در دومین روز آذرماه نه تنها نیمه شمالی و غربی کشور را سیراب و لغزندگی و مه گرفتگی را مهمان جاده ها کرد، بلکه برخی استان های کویری و نیمه خشک نیز از این رحمت الهی بی نصیب نماندند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=121153