جمعه 11 اسفند، 1402

کدخبر: 4225 15:51 1393/05/15
حجاب "آيشواريا راي" مورد اختلاف در ايران

حجاب "آيشواريا راي" مورد اختلاف در ايران

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
حجاب "آيشواريا راي" مورد اختلاف در ايران

حجاب "آيشواريا راي" مورد اختلاف در ايران

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی


از همان زماني که حضور "آيشواريا راي" در فيلم ايراني "سلام بمبئي" رسانه‌اي شد،‌ مهم‌ترين نکته‌اي که مورد توجه قرار گرفت نحوه پوشش اين بازيگر مطرح هندي بود؛‌ مسئله‌اي که به نظر مي‌رسد با وجود قطعي شدن حضور وي در فيلم،‌ مبهم مانده،‌چرا که تهيه‌کننده تاکيد بر با حجاب بودن اين بازيگر در تمام فيلم دارد ولي کارگردان نظر ديگري را مطرح مي‌کند.
به گزارش ايسنا،حسن دادخواه،‌تهيه‌کننده فيلم "سلام بمبئي"، قرار است به زودي به همراه تعدادي از عوامل به کشور هند سفر کند تا قرارداد بازي "آيشواريا راي" نهايي شود.
دادخواه در اين باره به خبرنگار ايسنا توضيح داد: از طرف "آيشواريا راي" و "آميتا پاچان" (که به عنوان مشاور اين بازيگر عنوان شده است)براي عقد قرارداد کتبي جهت همکاري خانم "راي" در پروژه سينمايي "سلام بمبئي" به هند دعوت شده‌ايم و قرار است اوايل شهريورماه به همراه محمدرضا گلزار (بازيگر)،‌کارگردان (قربان محمدپور) و مدير توليد فيلم به اين کشور سفر کنيم و اميدوارم بتوانيم پروژه را در فرصت مناسب کليد بزنيم تا به جشنواره فجر برسد.
او با اشاره به اينکه "سلام بمبئي" دو بازيگر اصلي ايراني دارد، افزود: علاوه بر محمدرضا گلزار از يک نابازيگر ايراني هم استفاده خواهيم کرد و به همين دليل براي انتخاب يک فرد 25 تا 30 ساله فراخواني را اعلام کرده‌ايم.
وي درباره حضور "آيشواريا راي" در اين فيلم و اينکه به نظر مي‌رسد اين اتفاق بيشتر جنبه تبليغاتي دارد، گفت: ابتدا اين را بگويم که کار فرهنگي مشترک با کشورهاي ديگر بويژه در مقطع فعلي براي ما اهميت زيادي دارد تا از اين طريق فرهنگ خود را منتقل کنيم و اين يکي از اهداف اصلي من براي انجام اين پروژه است.
دادخواه ادامه داد: زماني که بحث مشارکت فرهنگي پيش آمد، شريک هندي ما در اين پروژه،‌ پيشنهاد حضور "آيشواريا راي" را به عنوان يک بازيگر بين‌المللي مطرح کرد و گفت که مي‌تواند شرايط حضور او را فراهم کند. من هم تازه بعد از اين پيشنهاد، درباره اين بازيگر اطلاعاتي را بدست آوردم.
تهيه‌کننده "سلام بمبئي" درباره اينکه شرايط حضور "آيشواريا راي" در يک فيلم ايراني به ويژه از نظر حجاب چگونه خواهد بود، گفت: من براي کشور و فرهنگ خودم خط قرمزهايي دارم و همه شروط خود را به آن‌ها گفته‌ام که پذيرفته شده است؛ به اين ترتيب اين قضيه شرط شده است که "آيشواريا راي" در تمام فيلم با حجاب حضور داشته باشد که او هم قبول کرده است.
او تاکيد کرد: اين بازيگر سرشناس هندي همانند ديگر بازيگران زن ايراني در فيلم بازي خواهد کرد.
حسن دادخواه هم‌چنين درباره هزينه‌هاي ساخت اين فيلم توضيح داد: 10 درصد "سلام بمبئي" در ايران توليد مي‌شود ومابقي آن در هند، به همين دليل تمام هزينه‌هايي که مربوط به هند مي‌شود از جمله دستمزد "آيشواريا راي" که فعلا سه ميليارد تومان درخواست کرده و به دنبال تخفيف اين رقم هستيم،‌ توسط شريک هندي پرداخت خواهد شد.
وي درباره شريک هندي خود در اين فيلم هم گفت: " اُمش مِهرا" که در کشور هند به عنوان تهيه‌کننده و کارگردان فعاليت مي‌کند، توسط دوستي، در زمان جشنواره فجر سال گذشته به ما معرفي شد و به اين ترتيب شرايط همکاري مشترک فراهم شد.
دادخواه همچنين درباره هزينه‌هاي برآورد شده توليد "سلام بمبئي" بيان کرد: آنچه تاکنون تخمين زده شده، حدود پنج ميلياردتومان است که کل پروژه را در کشورهاي ايران، هند و فرانسه دربرمي‌گيرد.
وي خاطر نشان کرد: امش مهرا در "سلام بمبئي" به عنوان سرمايه‌گذار حضور دارد و يک تهيه‌کننده ايراني- فرانسوي هم به نام مرتضي محمدي،‌تهيه‌کنندگي بخش کوچکي از پروژه را که در فرانسه ساخته مي‌شود بر عهده دارد.
دادخواه درباره اکران اين فيلم هم گفت: قصد داريم "سلام بمبئي" را در کشورهاي مختلفي اکران کنيم و قرار شده ميزان فروش فيلم در هر کشور يعني ايران و هند به خودش تعلق داشته باشد و ميزان فروش بين‌المللي هم به نسبت سرمايه‌گذاري و مشارکت تقسيم شود.
به گزارش ايسنا،‌ "سلام بمبئي" فيلمي به کارگرداني قربان محمدپور است، داستان اين فيلم درباره يک دانشجوي ايراني در بمبئي هند است که عشق او به يک دختر هندي مسير زندگي‌اش را تغيير مي‌دهد. فيلم ديگر محمدپور با نام "آنچه مردان درباره زنان نمي‌دانند" هنوز اکران نشده است.
محمدپور درباره ساخت اين فيلم به خبرنگار ايسنا گفت: منتظريم سفر به هند انجام شود تا با قطعي شدن قراردادها کار را دنبال کنيم.
او هم‌چنين درباره حضور "آيشواريا راي" اظهار کرد: قرار نيست او به ايران بيايد و تمام صحنه‌هاي مربوط به اين بازيگر در هند فيلمبرداري خواهد شد،‌اما اگر بتوانيم فيلم را به جشنواره فجر برسانيم از او براي حضور در جشنواره دعوت مي‌کنيم.
اين کارگردان افزود: "آيشواريا راي" پس از توافق نهايي براي همکاري با رعايت شئونات اسلامي در اين فيلم بازي مي‌کند و همانند ديگر بازيگران خارجي که در فيلم‌هاي ايراني ديده‌ايم ايفاي نقش خواهد کرد؛ به همين دليل طراح صحنه و لباس ايراني انتخاب کرده‌ايم تا پوشش‌ها به گونه‌اي باشد که مشکلي براي اکران فيلم در ايران نداشته باشيم.  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |