حباب ۵۵۰ هزار تومانی سکه همچنان باقی است

0
۲۰۲ بازدید

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر گفت: درحالی که قیمت ها درحال افزایش است حباب سکه تغییر نکرده و همان ۵۵۰ هزار تومان است چراکه تقاضای جدید وارد بازار نشده است.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، محمد کشتی‌آرای درباره وضعیت بازار طلا و سکه در روزجاری اظهار داشت:‌ از صبح امروز با افزایش قیمت ارز در بازار داخلی، قیمت طلا و سکه نیز افزایش یافته است. وی افزود: قیمت سکه نسبت به دیروز ۲۰۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۲۲ هزار تومان افزایش یافته ولی خرید و فروش ها در بازار تغییر چندانی نکرده است.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تصریح کرد:‌معمولا در سالهای قبل در ماه شهریور بازار طلا و سکه با رکود همراه می شد امسال شهریور همزمان شده با محرم و صفر این رکود توأمان شده بنابراین در بازار افزایشی در خرید و فروش ها نداشتیم.

وی با تأکید براینکه داد و ستدها در بازار معمولی است، گفت: پیش بینی میشد که بعد از ریزش بورس، پول وارد بازار طلا و سکه هم شود ولی این اتفاق نیفتاد؛ بنابراین درحالی که قیمت ها درحال افزایش است حباب سکه تغییر نکرده و همان ۵۵۰ هزار تومان است چراکه تقاضای جدید وارد بازار نشده است.

کشتی آرای با بیان اینکه قیمت جهانی طلا به دلیل تقویت ارزش دلار در بازارهای جهانی امروز اندکی کاهش یافت، گفت: بنظر می رسد نرخ ارز در بازار داخلی نیز به دلیل برابری با ارز بین المللی افزایشی شده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=111737