حباب سکه به یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسید

0
۲۴۵ بازدید

قیمت سکه طرح جدیدامروز ۱۴ میلیون و ۶۲۰ هزار تومان رسید.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، محمد کشتی‌‌آرای ضمن اشاره به ثبات اونس جهانی طلا از کاهش یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی قیمت سکه نسبت به دیروز خبر داد و اظهار داشت: علت اصلی کاهش قیمت طلا و سکه و به دنبال آن کاهش قیمت ارز، عرضه بیش از حد طلای آبشده در بازار است.

وی افزود: این موضوع باعث شد تا قیمت طلا کاهش یابد و کاهش قیمت طلا نیز منجر به کاهش قیمت سکه شد و برای اولین بار این موضوع منجر به کاهش قیمت ارز در بازار نیز شد.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر ادامه داد: یکی از دلایل اصلی افزایش عرضه طلای آبشده در بازار، برخورد نیروی انتظامی با معاملات کاغذی طلا در بازار است و همین موضوع باعث افزایش فروش طلا در بازار و کاهش قیمت ها شده است.

کشتی آرای درباره قیمت طلا و سکه در بازار گفت: هم اکنون هر اونس طلا در بازار ۱۹۰۷ دلار، قیمت سکه طرح قدیم ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، سکه طرح جدید ۱۴ میلیون و ۶۲۰ هزار تومان،‌ نیم سکه ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، ربع سکه ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و سکه گرمی هم ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.

به گفته وی، قیمت یک گرم طلای ۱۸ عیار با ۱۸۰ هزار تومان کاهش نسبت به دیروز یک میلیون و ۲۹۳ هزار تومان، هر گرم طلای ۲۴ عیار که تا نزدیک ۲ میلیون تومان افزایش یافته بود امروز به یک میلیون و ۷۲۵ هزار تومان کاهش یافته است.

کشتی آرای با بیان اینکه همچنان قیمت ها در بازار حباب دارد، تصریح کرد: بیشترین حباب سکه طرح جدید است با حباب یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی؛ البته قطعات دیگر سکه نیز همچنان دارای حباب بالای یک میلیون تومانی هستند که علت آن نیز عدم عرضه کافی سکه در بازار است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=116392