حالا دیگر لاابالی نیستم

0
۴,۲۳۲ بازدید

کارتن خوابی یعنی لاابالی گری این اولین حرفی است که می زند، انگار در آن سه سال که کارتن خواب آزادگان و شوش بوده این حال روزی که چیزی برایش مهم نبوده خیلی آزارش داده که اولین حرفی که می زند همین است.

اسمش قدیراست و حالا ۳۳ ساله است،  که بیش از ۹ سال از بهترین روزهای زندگی اش به مصرف موادمخدر گذشته، روزهایی که به قول خودش نباید جزء سال های زندگی اش محسوب شود و کاش آن ۹ سال را می توانست از تقویم زندگی اش پاک کند.

روزهایی که همه درد و دغدغه زندگی اش مواد مخدر بوده و هیچ موضوع دیگری براش اهمیت نداشت. روزهایی که شاید برای تامین مواد از شهری به شهر دیگه می رفت تا هم موادش را و هم خرج زندگی اش را تامین کند.

سرما و سوز شبانه، این روزها  او را یاد سرمای آزادگان می اندازد، یاد روزهایی که همه پول اش را خرج مواد می کرد اما یک لباس گرم برای خودش تهیه نمی کرد. یاد روزهایی که تا زانو تو گل می فروت تا خودش را به آتش کوچک وسط پاتوق برساند.

حالا اما قدیر بیش از ۶ سال می شود که پاک است، پاکی که برای لحظه لحظه اش زحمت کشیده است.

وقتی می خواهد از روزهای پاکی اش حرف بزند ذوق می کند می خندد و می گوید: الان که رو پله ۶ سال پاکی قرار دارم از خوشحالی در پوست خود نمی گنجم. آرزوم بود این روزها را ببینم و هیچ وقت در زمان مصرفم فکر نمی کردم که پاکی ام بیش از یک سال شود.

حالا اما علاو بر اینکه روزهای پاکی اش را بالا می برد کار می کند و برای خودش زندگی دست و پا کرده است. درس می خواند و خانه کوچکی در کوچه پس کوچه های این شهر دارد. خانه ای که این روزها محل امن مادرش هم شده.

قدیر اما حالا بیش از ۴ سال است  که در کمپین «تهران شهربدون گرسنه» کار می کند، و چهار سال است که غذاهای دست نخورده را از سالن ها و مجالس جمع آوری می کند و به دست افراد نیازمند می رساند.

او در مورد تاثیر کار کردندش و پاکی ماندن اش می گوید: کارم را دوست دارم،آنقدر زیاد که مطمئنم اگر کارم نبود امروز پاک نبودم. کار کردن به من این قدرت را می دهد که دیگر آن قدیر لاابالی نیستم و حالا برای خودم درآمد حلال دارم و می توانم برای آینده زندگی ام برنامه ریزی کنم.

قدیر ادامه می دهد: کار کردن حرف اول و آخر زندگی من را می زند، به هیچ عنوان حاضر نیستم لحظه ای به آن روزها بازگردم و لحظه ای بیکار باشم. امروز با افتخار می گوییم:«من قدیر یک معتاد» که امروز با افتخار در کمپین «تهران شهر بدون گرسنه» کار می کنم.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=103123