حاشیه‌های کنسرت کیتارو پایان می‌یابد؟

0
۳۸۹ بازدید

هرچند حاشیه‌های برگزاری کنسرت «کیتارو» در ایران با وجود گذشت دو ماه از آن تداوم یافته، مدیرکل دفتر موسیقی می‌گوید، نوازندگان ایرانی این اجرا دستمزد خود را در هفته جاری دریافت می‌کنند.

به گزارش ایسنا،۲۱ مهرماه کیتارو به تهران وارد شدتا چند شب در تالار وزارت کشور برای ایرانیان بنوازد. این نوازنده‌ی ژاپنی پس از چهار شب برگزاری کنسرت با همراهی نوازندگان ایرانی، تهران را ترک کرد اما نوازندگان ایرانی اکنون به رسانه‌ها اعلام می‌کنند که دستمزدشان را هنوز تسویه نکرده‌اند.

آن‌ها می‌گویند، طبق توافقی قرار بود، نوازندگانی که در این کنسرت کیتارو را همراهی کردند، در سه قسط دستمزد خود را دریافت کنند؛ ولی با وجود این‌که حدود دو ماه از برگزاری این کنسرت گذشته، اما هنوز خبری از پرداخت اقساط به‌شکل کامل نیست. هرچند مدیرکل دفتر موسیقی در تماس ایسنا وعده داده که بدهی یادشده با نوازندگان اوایل هفته جاری تسویه شود.

بردیا کیارس که به‌عنوان کنسرت‌مایستر، کیتارو را در این اجرا همراهی کرد، در این‌باره گفت: متأسفانه تالار وزارت کشور که میزبان این کنسرت بود، سازهایی مانند تیمپانی و پوپیترها را به‌دلیل همین بدهی، گرو نگه داشته است.

این هنرمند درباره‌ی نحوه‌ی برگزاری این کنسرت نیز توضیح داد: شب اول، شرایط برای نوازندگان خوب نبود. شب دوم اجرا نیز در پی اعتراض نوازندگان، با پیگیری مدیر دفتر موسیقی وزارت ارشاد با شرکتی قرارداد بسته شد تا رفتار با نوازندگان مناسب‌تر باشد.

نوازنده‌ی سابق ارکستر سمفونیک تهران اظهار کرد: متأسفانه برخی با دید بازاری با هنر برخورد می‌کنند. می‌آیند تا از هنر موسیقی پول درآورند. فکر می‌کنند موسیقی، کار ساخت‌وساز است. خیلی‌ها با همین روحیه‌ی بازاری در هنر سرمایه‌گذاری می‌کنند و سود می‌برند و فقط قشر هنرمند آسیب می‌بیند. ضمن آن‌که در تبلیغات اولیه‌ی این کنسرت اعلام شده بود که کیتارو با ارکستر سمفونیک تهران روی صحنه می‌رود. در حالی که این ارکستر مدت‌هاست، تعطیل است. برای ارکستر سمفونیک سال‌ها زحمت کشیده شده و نباید راحت از نام آن سوءاستفاده کرد

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=8310