جهان اقتصاد از تخلفات مکرر برخی فروشگاه های زنجیره ای گزارش می دهد / تازیانه کاسبان کرونا بر پیکر نحیف معیشت

0
۶۸۳ بازدید

در روزهایی که اقتصاد کشور متأثر از تحریم های خصمانه، شیوع ویروس کرونا و رکود فعالیت های اقتصادی درگیر مشکلات زیادی است، برخی بنگاه های اقتصادی در مسیر تحقق منافع خود رفتاری ظالمانه در پیش گرفته اند و ایشان را که می توان کاسبان کرونا نامید چنان می کنند که گویی بر پیکر نحیف معیشت اقشار کم برخوردار تازیانه می زنند.

در روزهایی که اقتصاد کشور متأثر از تحریم های خصمانه، شیوع ویروس کرونا و رکود فعالیت های اقتصادی درگیر مشکلات زیادی است، برخی بنگاه های اقتصادی در مسیر تحقق منافع خود رفتاری ظالمانه در پیش گرفته اند و ایشان را که می توان کاسبان کرونا نامید چنان می کنند که گویی بر پیکر نحیف معیشت اقشار کم برخوردار تازیانه می زنند.

به گزارش خبرنگار جهان اقتصاد، شرایط تحمیل شده بر اقتصاد کشور موجب شده تا سفره اقشار کم برخوردار کوچک و کوچکتر شود و در حالی که بسیاری از بنگاه های اقتصادی از واحدهای صنعتی بزرگ تا واحدهای صنفی کوچک برای بقاء تلاش می کنند، هستند برخی بنگاه ها که در نهایت بی انصافی با پیش گرفتن رفتاری ظالمانه برای تحصیل منافع بیشتر به هر کاری دست می زنند.

یکی از گروه های صنفی که این روزها خبرهای زیادی از تخلفات آنها گزارش می شود، فروشگاه های زنجیره ای هستند، فروشگاه هایی که تخلفات پیدا و پنهان ایشان روز به روز افزایش یافته و بدون رعایت هیچ قید و شرطی فقط به منافع خود فکر می کنند.

فروشگاه هایی که از یک سو تأمین کنندگان کالا را تحت فشار قرارمی دهند و از طرفی در حق مصرف کنندگان ظلم می کنند و با بداخلاقی ها ریز و درشت آبروی دیگر اعضای این صنف را نیز در سبد حراج گذاشته اند.

این فروشگاه ها که به جای زنجیره ای باید آنها را با عنوان کاسبان کرونا نامید، برای ورود کالا به فروشگاه هایشان شرایطی را برای تولیدکنندگان تعیین می کنند و در صورت قبول این شرایط کالا به سکوهای توزیع آنها راه پیدا می کند.

از جمله شرایطی که بر تولیدکنندگان تحمیل می کنند این است که قیمت و حاشیه سود را فروشگاه تعیین می کند و برای مغلوب کردن دیگر فروشگاه های خرده فروشی، قیمت و حاشیه سود آنها را نیز تعیین و بر تولیدکننده تحمیل می کنند.

در طرف دیگر هنگام فروش کالا نیز از ظلم به مصرف کننده هم کوتاهی نکرده و با ترفندهای مختلف از یک سو مصرف کننده را قانع می کنند که خرید از فروشگاه های ایشان به صرفه ترین گزینه است و از طرفی با فریبکاری در چیدمان، درج قیمت در قفسه ها و حتی در هنگام صدور فاکتور به انحاء مختلف از خریدار سود حداکثری دریافت می کنند.

متاسفانه برخی از شرکت های فروشگاهی به فرزندخوانده های خود نیز رحم نکرده و در حالیکه در قالب فرانچایز برخی واحدهای صنفی را به مجموعه فروشگاه های خود اضافه کرده اند، با ایجاد شعبه های ملکی یا فرانچایز در نزدیکی شعبه های قبلی شرایطی را ایجاد کرده اند که فعالیت این شعبه ها که می توان آنها را فرزندخوانده نامید را از صرفه می اندازند.

در نهایت حلقه آخر خیانت های ایشان به اقتصاد کشور با ضربه زدن به آبروی دیگر فروشگاه های زنجیره ای که در مسیر قانون و رعایت انصاف حرکت می کنند، تکمیل می شود، چراکه وقتی تخلفات یک گروه شغلی افزایش می یابد به تدریج این موضوع به باور عمومی تبدیل می شود که همه فعالان صنف مذکور متخلف هستند.

چندی پیش روزنامه جهان اقتصاد گزارشی منتشر کرد از حضور بازرسان اتاق اصناف در اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای که متعاقب آن با طرح اتهاماتی از سوی این اتحادیه مواجه شدیم، با این حال بازهم این اتحادیه را مخاطب قرار می دهیم که قطعا یکی از عوامل تکرار تخلفات اعضاء یک اتحادیه صنفی ریشه در ضعف آن اتحادیه دارد، چراکه اولین لایه نظارتی بر عملکرد اعضای یک صنف اتحادیه مرتبط هست.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=127922

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا کامنت خود را ثبت نمایید .
لطفا نام خود را وارد کنید