جنگ فلزاتی ها و سنگ آهنی ها در بازار سرمایه

0
۱۲,۴۴۴ بازدید
فولاد
فولاد

مرتضی ابراهیمی- هفته ها قبل وقتی که سنگ آهنی ها درخواست خود برای افزایش نسبت قیمتی سنگ آهن به شمش را نزد وزارت صمت بردند، فولادی ها با دلایل مختلفی زیربار این افزایش قیمت نرفتند.

ولید هلالات رئیس هیئت مدیره کارگزاری اقتصاد بیدار در گفتگو با جهان اقتصاد با اشاره به مطلب فوق گفت: برخی منابع می گفتند شرکت های سنگ آهنی نسبت به ابطال معاملات فولاد در بورس کالا و تعیین قیمت پایه اعتراض دارند و تا حل نشدن آن معضل حاضر به مذاکره نیستند.

این کارشناس بازار سرمایه بیان داشت: چند روزی است که قیمت ها در بورس کالا اصلاح شده و در روز یک شنبه هم شمش به ۵۶میلیون ریال رسید که ۱۷درصد بالاتر از هفته های قبلی است. حالا ممکن است جا برای مذاکره بین سنگ آهنی ها و فولادسازان باز شده باشد.

هلالات افزود: پس از چند هفته، التهاب بازار فولاد رو به آرامش می رود. چند هفته قبل قیمت ورق گرم مبارکه فقط روی ۵۱میلیون ریال تایید می شود و غیر ازان ابطال می گشت.

رئیس هیئت مدیره کارگزاری اقتصاد بیدار در پایان گفت: اینبار ورق گرم ۶۵ – ۷۰ میلیون ریال قیمت خورد و ابطال هم نشد. مبارکه سهامدار مستقیم ومعادن و سنگ آهنی ها است اما در مقابل افزایش قیمت سنگ آهن نسبت به فولاد مقاومت کرد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=106163