جلوگیری از دلال‌بازی‌ در شهرک های صنعتی

0
۶۸۶ بازدید

علی یزدانی در گردهمایی یک روزه مدیران حقوقی و امور قراردادهای شرکتهای شهرکهای صنعتی سراسر کشور که در سالن اجتماعات مرکز چرم تهران برگزار شد، با اشاره به تعامل موثر با سرمایه گذاران و صنعتگران خاطر نشان کرد: مدیران باید با مستندات و دفاعیات قوی خود نه اجازه تضیع حقوق سازمان و شرکتهای شهرکهای صنعتی استانی ونه اجازه وارد شدن ظلمی به مردم وسرمایه گذاران را بدهند بلکه باید تمام تلاش خود را در جهت تحقق توسعه صنعتی در کشور و ارتقای سطح درآمد مردم بکار گیرند.

مدیرعامل صنایع کوچک از مدیران زیرمجموعه درخواست کرد

گروه تولید-مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران ضمن تاکید برآموزش به موقع قوانین و بخشنامه‌ها به کلیه مدیران و همکاران سازمان و شرکت های شهرکهای صنعتی استانی توسط مدیران و کارشناسان حقوقی خواستار تلاش مستمر درجهت برطرف کردن مشکلات حقوقی در روند واگذاری زمین ، قراردادها و همچنین جلوگیری ازدلال بازی ها در شهرکهای صنعتی شد.

علی یزدانی در گردهمایی یک روزه مدیران حقوقی و امور قراردادهای شرکتهای شهرکهای صنعتی سراسر کشور که در سالن اجتماعات مرکز چرم تهران برگزار شد، با اشاره به تعامل موثر با سرمایه گذاران و صنعتگران خاطر نشان کرد: مدیران  باید با مستندات و دفاعیات قوی خود نه اجازه تضیع حقوق سازمان و شرکتهای  شهرکهای صنعتی استانی ونه اجازه وارد شدن ظلمی به مردم وسرمایه گذاران را بدهند بلکه باید تمام تلاش خود را در جهت تحقق توسعه صنعتی در کشور و ارتقای سطح درآمد مردم بکار گیرند.

معاون وزیر صنعت ومعدن وتجارت در ادامه مشکلات موجود در محاکم قضایی را مورد اشاره قرارداد و خاطر نشان کرد: مقررشده است در تمامی مراحل عقد قراردادها ، نظرات مکتوب مدیران وکارشناسان حقوقی سازمان ویا شرکتهای شهرکهای صنعتی استانی اخذ شود.

یزدانی سرعت عمل درتصمیم گیری وانجام کار را رسالت دیگرمدیران حقوقی برشمرد و افزود: مدیران حقوقی باید اطلاعات کاملی از قوانین ، آیین‌ نامه ها وبخشنامه ها ، قوانین شرکت های خدماتی وتوزیعی ودهها قوانین مرتبط با سازمان  داشته وبرای حل مشکلات گره گشایی نمایند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران به امکان کار وایده فراوان در واحد حقوقی اشاره نمود وابرازداشت: :ایجاد فکر وایده برای اصلاح قوانین وگره گشایی از حل مشکلات مردم از وظایف مدیران حقوقی سازمان وشرکتها می باشد.

وی در ادامه به شفاف سازی آمار واطلاعات در سازمان وشرکت های شهرکهای صنعتی استانی اشاره وخاطر نشان کرد: رسالت ما ،اقدام به موقع هم در دفاع از منافع سازمان وشرکت وهم در دفاع از حقوق سرمایه گذار ومردم می باشد.

یزدانی در پایان خاطر نشان کرد: اولویت کار را تکریم ارباب رجوع بدانید وتلاش کنید تا آنان را از مفاد قوانین و بخشنامه ها کاملا آگاه کنید تا از حجم مشکلات سرمایه‌گذاران در آینده کاسته شود .

بانک ها وثیقه های مازاد واحدهای صنعتی را آزاد نمایند

معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران همچنین روزشنبه پس از بازدید از شهرک صنعتی خرامه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی این شهرستان از تدابیر دولت  جهت هدف گذاری برای فعال سازی بیش از ۱۲ هزار واحد صنعتی راکد ، نیمه فعال و طرح های با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد در کشور خبر داد و گفت: بانک ها وثیقه های مازاد واحدهای صنعتی را  آزاد نمایند.

یزدانی اظهارداشت: بر اساس تکلیف ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی فعال سازی بیش از ۷ هزارو ۵۰۰ واحد صنعتی به تصویب رسید که هدف گذاری ما بیشتر از این میزان و فعال سازی ۱۲ هزار واحد وطرح صنعتی است.

معاون وزیرصنعت،معدن وتجارت با بیان اینکه تا کنون ۳۴ هزار واحد صنعتی  متقاضی تسهیلات در سامانه بهین یاب نام نویسی کرده اند ، گفت: مهمترین شرط بهره مندی از این تسهیلات ، داشتن بازار محصول است.

علی یزدانی تزریق سرمایه گذاری و ورود به بخش خصوصی و نیز مهیا بودن فضای کشور برای سرمایه گذاری را دو محور اصلی خروج از رکود اعلام کرد و گفت: تحقق فرامین مقام عظمای ولایت در زمینه اقتصاد مقاومتی مهمترین تکلیف امسال مااست.

یزدانی به برخی از تدابیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی برای خروج واحدهای صنعتی از رکود اشاره و افزود: همه بانکها موظف شده اند وثیقه های مازاد واحدهای صنعتی را آزاد کنند تا صنعتگران بتوانند با سهولت بیشتر تسهیلات مورد نظر خود را دریافت نمایند.

معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت افزود: بانکها باید متناسب با طرح تولیدی وثیقه دریافت کنند و از دریافت وثیقه های اضافی خود داری نمایند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران با بیان اینکه پرداخت تسهیلات یارانه ای از محل کمکهای فنی و اعتباری به واحدهای مستقر در شهرکهای صنعتی اختصاص خواهد یافت، تصریح کرد: نرخ سود این تسهیلات تا حدود ۶ درصد کمتر از سود معمول نظام بانکی است که این ۶ درصد سود به صورت یارانه تسهیلات پرداخت می شود.

یزدانی با اشاره به مشوقهای در نظر گرفته شده برای صنعتگران و سرمایه گذاران درشهرکهای صنعتی گفت: امسال دربیش از ۵۰۰ شهرک و ناحیه صنعتی درکشور افزایش قیمت حق انتفاع نداشته ایم؛ همچنین از ابتدای امسال در برخی مناطق تا سقف ۵۰ درصد از قیمت حق انتفاع را تخفیف  در نظر گرفته ایم.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران همچنین تخفیفهای ۱۰ درصدی به شرکتهای دانش بنیان ، نخبگان و ایثارگران را از دیگر مشوقها اعلام کرد که به سرمایه گذاران شهرکهای صنعتی اعطاء خواهد شد.

یزدانی به ظرفیتهای موجود در صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک برای حمایت از واحدهای صنعتی نیز اشاره و گفت‌: نرخ صدور ضمانت نامه در این صندوق ۵۰ درصد نرخ ضمانت نامه های صادر شده در نظام بانکی است.

وی افزود: واحد های صنعتی می‌توانند با مراجعه به این صندوق  ،‌ درخواست صدور ضمانت نامه نمایند و این صندوق در کمترین زمان و حد اکثر در یک هفته با نرخ بین نیم تا دو درصد صادر خواهد نمود.یزدانی افزود: همچنین این صندوق برای خرید مواد اولیه صنعتگران نیز ضمانت نامه به نفع فروشنده صادر خواهد نمود.

 

 

 

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=36812