جزئیات قرارداد گازی آذربایجان و ترکیه منتشر شد

0
۱۲۳ بازدید

این قرارداد برای واردات ۱۱ میلیارد مترمکعب گاز از طریق خط لوله باکو ـ تفلیس – ارزروم تا پایان سال ۲۰۲۴ است.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از فارس، فاتح دونمز وزیر انرژی ترکیه اعلام کرد که این کشور یک قرارداد سه ساله گازی برای خرید ۱۱ میلیارد مترمکعب گاز از آذربایجان امضاء کرده و به دنبال خرید بیشتر گاز است.

در واقع افزایش شدید تقاضا برای گاز طبیعی در ترکیه طی سال جاری دولت این کشور را مجبور کرده تا واردات گاز را افزایش دهد و به دنبال تمدید یا بستن قراردادهای بلندمدت است.

دونمز گفت: که این قرارداد برای واردات ۱۱ میلیارد مترمکعب گاز از طریق خط لوله باکو ـ تفلیس – ارزروم تا پایان سال ۲۰۲۴ است.

وی البته این مسأله را که ترکیه به خاطر نبود گاز در بازار جهانی در مضیقه قرار گرفته و به خاطر آن این قرارداد را امضاء کرده را رد کرد.

وزیر انرژی ترکیه طی یک بیانیه گفت: با نزدیک شدن فصل زمستان ادامه مذاکرات برای تامین افزایش احتمالی تقاضای گاز در این کشور به شکل مثبتی در حال انجام است.

وی با اشاره به قرارداد با آذربایجان گفت: کشورهای صادرکننده گاز به ترکیه اعلام کردند که به دنبال افزایش صادرات به این کشور هستند.

ترکیه یکی از بزرگ‌ترین واردکنندگان گاز در اروپا به شمار می‌‌رود و برای تامین این حامل انرژی به خطوط لوله ورودی از روسیه به ایران و آذربایجان وابسته است. این کشور همچنین از نیجریه و الجزایر LNG وارد می‌کند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=158556