جذب ۵۰ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در منطقه آزاد اروند

0
۱۸۰ بازدید

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند: در هفت ماهه نخست سال جاری ۵۰ میلیون دلار در قالب پروژه های مصوب سرمایه‌گذاری خارجی در منطقه آزاد اروند جذب شد.

به گزارش  روزنامه جهان اقتصاد به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند سید علی موسوی اظهار داشت: به رغم تمام مشکلاتی که در دنیا، کشور، استان و منطقه به دلیل شیوع بیماری کرونا و همچنین فشارهای آمریکا و تحریم‌های ظالمانه ای که وجود دارد، وضعیت سرمایه گذاری در منطقه آزاد اروند مطلوب است.

وی اظهار داشت: در هفت ماهه نخست سال‌جاری شاهد افزایش حجم سرمایه گذاری خارجی نسبت به سال گذشته بودیم.

موسوی میزان سرمایه‌گذاری خارجی در هفت ماهه نخست سال‌جاری را ۵۰ میلیون دلار عنوان کرد و افزود: این میزان سرمایه گذاری در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که ۲ میلیون دلار بود رشد قابل توجه ای را نشان می‌دهد.

منطقه آزاد اروند با مساحت ۳۷ هزار و ۴۰۰۰ هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر(جزیره مینو) می باشد که در محل تلاقی دو رودخانه اروند و کارون واقع است.

این منطقه در همجواری با کشورهای عراق و کویت با داشتن ظرفیت های مناسب نظیر حمل و نقل جاده ای، ریلی، دریایی و هوایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=118947