جایزه بهترین کارگردان سال ۲۰۱۴ برای ایناریتو

0
۴۲۰ بازدید

بیست و ششمین جشنواره فیلم «پالم اسپرینگز» از «آلخاندرو گونزالو ایناریتو»، کارگردان فیلم «مرد پرنده» با اعطای جایزه دستاورد بهترین کارگردان سال ۲۰۱۴ تقدیر می‌کند.
به گزارش ایسنا،‌ مرد پرنده‌ جدیدترین ساخته الخاندرو گونزالز ایناریتو یکی از انتخاب‌های امسال موسسه فیلم آمریکا در فهرست ۱۱ فیلم برتر سال است و در جوایز گلدن گلوب و همچنین جوایز اسپریت توانسته بیشترین نامزدی در بخش‌های گوناگون از آن خود کند.
مرد پرنده یا فضیلت غیرمنتظره نادانی محصول کمپانی فاکس سرچ‌لایت است که ادوارد نورتون، اما استون و نائومی واتس نیز در آن ایفای نقش کرده‌اند و روایتگر زندگی دردناک یک بازیگر تئاتر در برادوی با بازی مایکل کیتون است که از روزهای اوج خود بسیار دور شده است.
ایناریتو اولین فیلم بلند خود را در سال ۲۰۰۰ با نام «عشق سگی» ساخت. این فیلم با نقش‌آفرینی «گائل گارسیا برنال»، نامزد جایزه‌ اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی شد و جایزه‌ بافتا بهترین فیلم خارجی را کسب کرد.
موفقیت‌های چشم‌گیر این فیلم با دریافت جایزه‌ بزرگ هفته منتقدین جشنواره کن در سال ۲۰۰۰ ادامه یافت و در جشنواره‌ فیلم توکیو دو جایزه بهترین کارگردانی و جایزه‌ «گرند پریکس» را گرفت و جایزه‌ کارگردان جوان جشنواره ادینبورگ را نیز به‌دست آورد.
پس از موفقیت عالی فیلم «عشق سگی»، این کارگردان جوان دومین فیلم خود را در سال ۲۰۰۳ در هالیوود ساخت. فیلم «۲۱ گرم» با نقش‌آفرینی «شون پن»، «نائومی واتس» و «بنسیو دل تورو» و همان‌طور که انتظار می‌رفت فیلم به موفقیت چشم‌گیری رسید و نامزدی اسکار را برای بازیگران آن به‌همراه آورد.
این کارگردان سرشناس مکزیکی در سال ۲۰۱۰ فیلم تحسین شده «زیبا» را ساخت که نماینده سینمای مکزیک در هشتادوسومین دوره جوایز اسکار بود. این فیلم موفق شد در دو رشتهٔ بهترین فیلم غیر انگلیسی‌زبان و بهترین بازیگر مرد کاندیدای جایزه اسکار سال ۲۰۱۰ شود. همچنین خاویر باردم برای این فیلم برندهٔ جایزهٔ بهترین بازیگر مرد از جشنواره فیلم کن شد در حالی‌که خودِ فیلم هم نامزدِ دریافت نخل طلایی بود.
سال گذشته «استیو مک‌کوئین»، کارگردان سیاه‌پوست انگلیسی برای فیلم تحسین شده و برنده اسکار «۱۲ سال بردگی» موفق به کسب جایزه کارگردان سال از جشنواره فیلم پالم اسپرینگز شد.
بیست و ششمین دوره جشنواره فیلم «پالم اسپرینگز» از تاریخ دوم تا دوازدهم ژانویه برگزار می شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=8156