جایزه امسال جلال با اهداف شورای عالی انقلاب فرهنگی منطبق بود

0
۳۰۷ بازدید

سخنگوی وزارت ارشاد با بیان اینکه جایزه امسال جلال در راستای اهداف شورای‌عالی انقلاب فرهنگی بوده، در مورد تامین ۳۵۰سکه اهدایی به منتخبان از سوی شهرداری گفت: استقلال ارشاد با این کار از بین نمی‌رود.

به گزارش مهر، محمدحسین نوش‌آبادی، سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح روز سه‌شنبه (۱۱آذر) در نشست هفتگی خود با خبرنگاران که در محل سالن اجتماعات دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی برگزار شد، در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر مبنی بر میزان انطباق انتخاب‌های صورت گرفته در هفتمین دوره جایزه ادبی جلال آل‌احمد با اهداف اصلی از برگزاری این جایزه که همانا رشد و اعتلای زبان فارسی و فرهنگ ایرانی اسلامی بوده و مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی را به همراه دارد، گفت: قطعا آثاری که انتخاب شده است، با همین نگاه به مراحل پایانی راه پیدا کرده‌اند و به عنوان آثار منتخب، گزینش شده‌اند.

وی در همین خصوص ادامه داد: قطعا آثار انتخاب شده در جایزه امسال جلال آل احمد، منطبق با اهداف و ضوابطی است که در اساسنامه این جایزه آمده است و هیچ گونه فاصله‌ای از آن اهداف ندارند. کتاب‌ها تمامی مراحل لازم برای انتخاب به عنوان برگزیده یا شایسته تقدیر را طی کرده‌اند.

نوش‌آبادی در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگار مهر مبنی بر اینکه آیا کمک مالی شهرداری تهران به جایزه امسال جلال آل احمد که طی آن ۳۵۰سکه بهار آزادی به منتخبین اهدا شد، موجب وابستگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه‌های مختلف اعم از محتوایی و اجرایی به نهاد عریض و طویلی مانند شهرداری تهران که بودجه‌های زیادی را هم در اختیار دارد، نخواهد شد؟ گفت: کمکی که شهرداری تهران برای تامین مالی جوایز امسال جلال آل احمد کرد، امر بسیار معمول و متعارفی است که اصلا نمی‌تواند چیز عجیب و غریب و بدون توجیهی باشد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=7591