کد خبر: 100448
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۸

جامعه هنری برای خرید کالای ایرانی فرهنگ سازی کند

جامعه هنری برای خرید کالای ایرانی فرهنگ سازی کند

وزیرصنعت، معدن و تجارت گفت: جامعه هنری باید حمایت از کالای ایرانی را فرهنگ سازی کند یعنی اینکه هنرمندان باید درآثار خود به هرنحوی که شده‌از کالای ایرانی و خرید آن حمایت کنند، به نوعی دیگر جامعه هنری باید تبلیغ «ایرانی بخرید» را انجام دهند.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت، رضا رحمانی در نشست هم‌اندیشی با هنرمندان و اعضای انجمن های هنری کشور با اشاره به اینکه مقابله با تحریم و حمایت از کالای ایرانی باید به وسیله هنرمندان فرهنگ‌سازی شود افزود: هنر تنها وسیله‌ای است که می‌تواند به ماندگاری کمک کند.

وی، از هنرمندان درخواست کرد در نهادینه کردن تولید ملی و حمایت از کالای ایرانی در جامعه، گام بردارند و افزود: کمیته فرهنگ و صنعت با حضور هنرمندان تشکیل خواهد شد.

رحمانی ادامه داد: باید نقاشی، فیلم، شعر و هنر به کمک صنعت بیاید تا تولیدات در حوزه صنعت ماندگار شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت موافقت خود را با تشکیل کمیته فرهنگ و صنعت با حضور هنرمندان مختلف در جهت حمایت از تولید و کالای ملی اعلام کرد و گفت: باید تولید ملی برای مردم جا انداخته شود ظرفیت های هنری مثل ارکستر سمفونیک تهران طرفیت های مناسبی برای این امر است و واحدهای صنعتی می توانند از این راه سود ببرند.

رحمانی با اشاره به تأثیر زبان هنر در میان مردم گفت: مسئولان با هنرمندان و دانشمندان اهل کتاب باید ارتباط بیشتری داشته باشند و خواهان تداوم جلسات با هنرمندان برای انجام مصوبات آن شد

وی به ثبت سفارش و ممنوعیت بعضی از کالاها اشاره کرد و گفت: ممکن است که بعضی از کالاهای مورد نیاز هنرمندان تحت کد مجموعه ممنوع شده باشند با بررسی آنها می توان این مشکل را حل کرد.

وزیر صنعت، معدن وتجارت به قائم مقام بازرگانی خود دستور داد که ملزومات مورد نیاز هنرمندان را بررسی کند و اگر نیاز به رفع ممنوعیت یا صدور مجوزهای خاص دارد راانجام دهد.رحمانی آمادگی وزارت صنعت را برای ساخت سریال هایی با موضوع صنعت که به فرهنگ سازی بپردازد اعلام کرد.