ثبت ۲/۲میلیارد دقیقه مکالمه بین المللی در سال ۹۳

0
۲۵۷ بازدید

گروه امورزیربنایی: مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: سال گذشته دو میلیارد و ۲۰۰میلیون دقیقه مکالمه و ارتباط تلفنی بین‌الملل برقرار کردیم.

محمود خسروی از اجرای حدود ۵ هزار کیلومتر فیبرنوری در کشور خبر داد و گفت: شرکت ارتباطات زیر ساخت امسال در تمام شاخص‌ها با رشد روبرو شد و با افزوده شدن چهار هزار و ۸۰۰ کیلومتر فیبرنوری به شبکه این بخش، کل شبکه به بیش از ۵۵ هزار کیلومتر رسید.

وی افزود: ظرفیت شبکه انتقال نیز از ۵۰۰ هزار E1 به ۸۲۷ هزار رسیده است و با اجرای طرح ضربت ظرفیت پهنای باند اینترنت با رشدی ۵۳ درصدی از ۱۲۲.۶ گیگابیت بر ثانیه برابر با ۷۹۱ لینکSTM1 به ۱۸۷.۱گیگابیت بر ثانیه برابر با ۱۲۰۷ لینک STM1 رسید.

او خاطر نشان کرد: همزمان ظرفیت IP داخل کشور از ۸۵۰ گیگا‌بیت بر ثانیه به ۱۲۰۰ رسید که در این بخش نیز شاهد رشدی ۴۱ درصدی بودیم.

مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: ترانزیت پهنای باند بین‌الملل نیز از ۷۵۰ STM1 به ۲۳۵۰ افزایش یافت که رشدی ۲۱۳ درصدی را نشان می‌دهد.

در بخش دیگری از این خبر که پایگاه اطلاع‌رسانی دولت منتشر کرده، خسروی گفته است: افزایش ظرفیت در مسافت شبکه انتقال با دو میلیون و ۵۰۰ هزار کیلومتر/گیگابیت بر ثانیه رشد به ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار رسید.

وی افزایش ظرفیت ترانزیت ترافیک بین‌المللی، ارتقاء شاخص‌های اعتبار بین‌المللی و ارز آوری اقتصادی را از جمله مزایای این طرح برشمرد و گفت: این پروژه با ایجاد خطوط پشتیبان برای شبکه انتقال، گامی در جهت تبدیل ایران به هاب منطقه است و حرکتی به سمت تعمیق روابط اقتصادی، سیاسی و فرهنگی با همسایگان محسوب می‌شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=11435