ثبت نماد ۴۸ شرکت دانش بنیان در بورس و فرابورس

0
۹۵ بازدید

تاکنون ۴۸ شرکت دانش بنیان در تابلوهای مختلف بورس و فرابورس پذیرش شده ­اند که ۳۰درصد از این شرکت­ ها در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، ۲۸درصد در حوزه دارو و فرآورده‌های پیشرفته و ۲۱درصد نیز در حوزه مواد پیشرفته فعالیت می‌کنند.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایرنا، یکی از اهداف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، توسعه روش ­های تامین مالی شرکت های دانش‌بنیان است و بر همین اساس، راه برای پذیرش این کسب و کارها در یکی از مهم‌ترین زیرساخت‌های مالی و سرمایه‌ای یعنی بازار سرمایه بورس و فرابورس هموار است.

تاکنون ۴۸ شرکت دانش­ بنیان در تابلوهای مختلف بورس و فرابورس پذیرش شده ­اند و از این میان ۴۲ شرکت دانش‌ بنیان در تابلوهای مختلف بورس و فرابورس فعال هستند. در این میان ۳۰درصد از این شرکت­ ها در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، ۲۸درصد در حوزه دارو و فرآورده‌های پیشرفته و ۲۱درصد نیز در حوزه مواد پیشرفته فعالیت می­ کنند.

سخت افزارهای برق و الکترونیک، لیزر و فوتونیک، ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته برق و الکترونیک و فناوری زیست کشاورزی، دیگر صنایعی هستند که شرکت­ های دانش­ بنیان در آن موفق به پذیرش شده ­اند.

رشد قابل توجه حضور فعالان زیست‌بوم نوآوری و فناوری در بازار سرمایه طی سال‌های اخیر، زمینه را برای رونق این کسب‌وکارها فراهم کرده است؛ به طوری که با تسهیل و حمایت از پذیرش شرکت‌های دانش‌بنیان در بازار سرمایه و رشد شرکت ­های دانش‌بنیان در سال های اخیر، پذیرش این شرکت­ ها جهش چشمگیری داشته است.

بیش از ۴۰درصد این شرکت­ ها در چهار سال گذشته در بازارهای بورس و یا فرابورس پذیرش شده‌اند. در حال حاضر ۲۵ شرکت دانش‌بنیان بورسی و همچنین ۱۷ شرکت فرابورسی است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=155256