تولید ۵۵۰ هزار تن کاتد مس تا سال ۱۴۱۰

0
۱۸۵ بازدید

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران از تولید ۵۵۰ هزار تن کاند مس تا سال ۱۴۱۰ خبر داد و گفت: برای سال جاری نیز برنامه تولید ۲۸۰ هزار تنی کاتد و ۳۳۵ هزار تنی آند در نظر گرفته شده است.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایسنا، اردشیر سعدمحمدی با اشاره به هدف‌گذاری‌های انجام شده در زمینه تولید مس در سال جاری و در افق ۱۴۱۰ گفت: براساس یک برنامه‌ریزی مدون و حساب‌شده که برای شرکت مس تدوین کرده‌ایم، بنا داریم در سال ۱۴۱۰ تولید کاتد را به ۵۵۰ هزار تن و تولید آن را به ۶۶۶ هزار تن در سال ارتقا دهیم.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران ضمن تاکید بر این‌که عملیات توسعه‌ای لازم برای دستیابی به هدف تولید ۵۵۰ هزار تن کاتد در سال تا سال ۱۴۰۳ انجام خواهد شد، افزود: تا سال ۱۴۱۰ بیش از ۲۴ میلیارد تومان و ۲.۴۷۳بیش از دو میلیون یورو در طرح‌های توسعه شرکت ملی صنایع مس ایران سرمایه‌گذاری خواهد شد.

تا پایان خردادماه ۹۹ نیز رقم نزدیک به سه میلیون یورو سرمایه‌گذاری ارزی و بیش از ۱۹ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری ریالی در ۲۳ طرح و پروژه توسعه‌ای سرمایه‌گذاری شده است. به گفته سعدمحمدی طرح تجهیز معدن و احداث کارخانه تغلیظ درآلو، احداث کارخانجات تغلیظ دره‌زار، طرح تجهیز معدن و احداث کارخانه تغلیظ چاه فیروزه، احداث کارخانه فلوتاسیون سرباره سرچشمه که پس از بهره‌برداری ۷۰ هزار تن کنسانتره تولید می‌کند، احداث کارخانه تغلیظ ایجو، طرح توسعه ذوب مس خاتون‌آباد، طرح کارخانجات اسید که اسید تولیدی آن در تولید یک میلیون تن کود فسفاته مورد نیاز کشور مورد استفاده قرار خواهد، پروژه ملی انتقال آب خلیج‌فارس به صنایع جنوب شرق کشور، احداث فاز ۳ تغلیظ سونگون، احداث کارخانه هیپ‌لیچینگ سونگون، طرح تولید مس کاتدی مجتمع مس آذربایجان، احداث کارخانه آهک اهر و طرح جامع آب و برق بخشی از این پروژه‌ها هستند.

وی همچنین گفت: براساس پیش‌بینی‌ها میزان نیاز به مس پالایش‌شده در دنیا در ۳۰ سال آینده افزایش خواهد یافت؛ این فرصت بسیار خوبی است تا تلاش کنیم در عرصه بازیگران اصلی بازار جهانی مس وارد شویم و رتبه کشور و شرکت مس را در سطوح بالای صنعت مس دنیا ارتقا دهیم.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=108703

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا کامنت خود را ثبت نمایید .
لطفا نام خود را وارد کنید