تولید «۳۰۱» بدون پژو درسال آینده

0
۵۰۴ بازدید

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در ادامه گفت: درحال حاضر حدود یک ششم از قیمت خودروهای پرتیراژ ارزبری دارند که این نشان دهنده خودکفایی حدود ۸۵ درصدی تولید است. هدف ما این است که تمام قطعات و مواد اولیه وارداتی را ساخت داخل کنیم و از ارزبری آن بکاهیم.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو وعده داد:

گروه تولید-مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از تولید محصول پژو ۳۰۱ به صورت مستقل و بدون حضور شریک خارجی و با تکیه بر توانمندی قطعه سازان کشور در سال آینده خبر داد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایکوپرس،هاشم یکه زارع گفت: ما به تحریم به عنوان فرصتی نگاه می کنیم و باید شرایط ایجاد شده را به سمتی هدایت کنیم که با موفقیت از این مرحله عبور کنیم.

وی هدف از حضور در سومین نمایشگاه خودرو تهران را دعوت از سازندگان و صنعتگران برای تولید داخلی قطعات پیشرفته خودرو عنوان کرد و با بیان این که راضی نیستیم حتی یک دلار ارز از کشور خارج شود گفت: به سمتی خواهیم رفت که دیگر نیاز به واردات مواد اولیه و یا قطعات به حداقل برسد.

یکه زارع افزود: در نمایشگاه امسال برخی از قطعات و مواد اولیه وارداتی به نمایش درآمده تا قطعه سازانی که آمادگی برای تامین آن را دارند وارد عرصه تولید شده و به زنجیره تامین ایران خودرو افزوده شوند

وی با اشاره به امضای تفاهم نامه با معاون علمی و فن آوری ریاست جمهوری گفت: بستری را آماده کرده ایم تا شرکت های دانش بنیان که توانایی تولید تکنولوژی و دانش فنی را دارند در تولید قطعه همکاری کنند و در این مسیر از مهندسان جوان برای ایجاد شرکت های دانش بنیان و یا تولیدکننده قطعه با تضمین خرید محصولات آنان حمایت خواهیم کرد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در ادامه گفت: درحال حاضر حدود یک ششم از قیمت خودروهای پرتیراژ ارزبری دارند که این نشان دهنده خودکفایی حدود ۸۵ درصدی تولید است. هدف ما این است که تمام قطعات و مواد اولیه وارداتی را ساخت داخل کنیم و از ارزبری آن بکاهیم.

وی افزود: با کمک دانشگاهیان و افرادی که در دانش فنی قطعات الکترونیک خودرو فعالیت می کنند نتایج مثبتی را در اردیبهشت سال آینده شاهد خواهیم بود.

مهندس یکه زارع تصریح کرد: هر نهاد و ارگانی که در داخل کشور برای خودکفایی صنعت خودرو کمک کند ما برای همکاری اعلام آمادگی می کنیم.

وی با اشاره با تجربه تولید دو محصول ۲۰۶ و ۲۰۷ بدون حضور شریک خارجی در تحریم های گذشته گفت: محصول ۳۰۱ را نیز بدون حضور شریک خارجی به تولید خواهیم رساند.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در ادامه به مشتریان برای تحویل خودروهای ثبت نامی اطمینان داد و گفت: مشکلاتی که در تامین به وجود آمد سبب تاخیر در تحویل محصولات شد، مشتریان مطمئن باشند که تمام خودروها تحویل خواهد شد.

وی تصریح کرد: مشکلات ناشی از تحریم ها که هدف دار بوده را باید رفع کنیم تا تولید به جایگاه خود برسد. ما به عنوان تولید کننده به دنبال رضایت مشتریان هستیم و سعی خواهیم کرد تا افزایش قیمت در خودروهای پرتیراژ به گونه ای اجرا شودکه قدرت خرید مردم درنظر گرفته شود

مهندس یکه زارع تاکید کرد: افزایش قمیت در خودروهای پرتیراژ به صورت پلکانی خواهد بود.

وی با بیان این که خودروها براساس استانداردهای ابلاغی محیط زیست، سازمان استاندارد و وزارت صمت به تولید می رسد گفت: محصولاتی که دارای این استانداردها است قابلیت تولید دارد. ارتقا و بهبودهایی که در محصولات اعمال می شود نیز بر اساس ذائقه و سلیقه مشتریان برمبنای نتایح مطالعات بازاریابی است.

**۱۶۰۰۰ میلیارد ریال اموال ایران خودرو فروخته شده است

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: از سال ۱۳۹۳ تاکنون حدود ۱۶۰۰ میلیارد تومان از اموال مازاد این گروه صنعتی به فروش رفته است.

هاشم یکه زارع، با اعلام این خبر گفت: در حال حاضر کمتر از ۳۰۰۰ میلیارد ریال ملک مازاد در اختیار گروه صنعتی ایران خودرو است.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو افزود: یکسری شرکت تولیدی در اختیار ماست که علاقمند به واگذاری آن هستیم و چنانچه بخش خصوصی مایل به سرمایه گذاری و خرید باشد استقبال خواهیم کرد.

یکه زارع همچنین یادآور شد که تمام اموال و دارایی های شرکت ایران خودرو در صورت های مالی شرکت مشخص است.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع اعضای هیات مدیره شرکت های این گروه پرداخت و خاطرنشان کرد: تمام اعضای هیات مدیره گروه صنعتی ایران خودرو تعداد ۲۳۲ نفر می باشد و اسامی این نفرات بدون هیچ لایه بندی اعلام شده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=94189