تولید نفت میدان الصحرا لیبی افزایش یافت

0
۱۶۹ بازدید

دو منبع آگاه گفتند تولید نفت لیبی در میدان نفتی الصحرا به حدود روزانه ۱۵۰ هزار بشکه رسیده است که نیمی از ظرفیت این میدان است.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از فارس، اوپک پلاس از طولانی شدن موج دوم شیوع کرونا و جهش تولید نفت در لیبی نگرانند، چراکه این عوامل تهدیدی برای هرگونه بهبود بازارهای نفتی است. شرکت ملی نفت لیبی از ۱۱ اکتبر به دنبال آتش بس با نیروهای شرقی، حالت اضطراری را از این میدان نفتی برداشته است.

به گفته منابع آگاه، ظرفیت این میدان نفتی روزانه ۳۰۰ هزار بشکه نفت است و فعالیت خود را با تولید روزانه ۴۰ هزار بشکه آغاز کرد و به تدریج آن را به ۱۰۰ هزار بشکه در روز در پایان هفته گذشته افزایش داد. این میدان در ماه ژوئن شاهد اندکی تولید بود اما دوباره به علت ناآرامی ها بسته شد. میدان نفتی الصحرا برای لیبی مهم است زیرا نفت مورد نیاز پالایشگاه زاویه با ظرفیت روزانه ۱۲۰ هزار بشکه را تامین می کند.

یک گزارش کشتیرانی نشان داد شرکت ملی نفت لیبی در نظر دارد ۳ محموله نفت میدان الصحرا به هر کدام میزان ۶۰۰ هزار بشکه در این ماه صادر کند. بر اساس این گزارش، قرار است محموله اول در ۲۵ تا ۲۶ اکتبر در نفتکش Aegean Nobility برای شرکت سوکار آذربایجان بارگیری شود.

شرکت ملی نفت لیبی در میدان الصحرا با شرکت های رپسول اسپانیا، توتال فرانسه، OMV اتریش و ایکوئینر نروژ همکاری مشترک دارد. این روزها با شیوع دوباره کرونا و چشم انداز بی رمق تقاضا برای نفت، افزایش تولید نفت لیبی به عنوان یکی از اعضای اوپک، از دغدغه های اوپک پلاس به شمار می رود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=116401