تولید نفت روسیه برای اولین بار کاهش یافت

0
۲۲۶ بازدید

بر اساس داده های وزارت انرژی روسیه، میزان تولید نفت و میعانات گازی این کشور در سال گذشته به ۱۰.۳ میلیون بشکه در روز رسید.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، آمارهای رسمی روز شنبه نشان داد که تولید نفت روسیه در سال گذشته برای اولین بار از سال ۲۰۰۸ کاهش یافت و به پایین ترین سطح از سال ۲۰۱۱ رسید.

این کاهش تولید به دنبال یک توافق جهانی و کاهش شدید تقاضا برای نفت به علت تعطیلی های ناشی از ویروس کرونا صورت گرفت. بر اساس داده های وزارت انرژی روسیه، میزان تولید نفت و میعانات گازی این کشور در سال گذشته به ۱۰.۳ میلیون بشکه در روز رسید.

بر حسب تن، میزان تولید نفت و میعانات گازی روسیه از ۵۶۰.۲ میلیون تن در سال ۲۰۱۹ که پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی رکورد محسوب می شود، به ۵۱۲.۷ میلیون تن کاهش یافت. این در حالی است که کاهش شدید تولید تقریباً مطابق با انتظارات بود. ۵۱۲.۷ میلیون تن برای سال ۲۰۲۰ کمترین میزان از ۵۱۱.۴ میلیون تن در سال ۲۰۱۱ بود و اولین کاهش سالانه از سال ۲۰۰۸ به علت بحران مالی جهانی و افت قیمت نفت در آن سال بود.

روسیه موافقت کرد که در ماه آوریل سال گذشته بیش از دو میلیون بشکه در روز تولید نفت خود را کاهش دهد. این یک کاهش داوطلبانه بی سابقه همراه با دیگر تولید کنندگان برجسته نفت و سازمان اوپک محسوب می شود. این اقدام برای تقویت بازار نفت که به شدت متاثر از بحران کرونا بوده طراحی شده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=127458