تولید نفت برزیل ۶ درصد کاهش یافت

0
۱۳۳ بازدید

تولید شرکت نفت پتروبراس برزیل ۵ درصد در زمستان ۲۰۲۱ نسبت به سال قبل کاهش یافته و به ۲.۱ میلیون بشکه در روز رسیده است. این شرکت بزرگ دولتی ۷۵ درصد از کل تولید نفت برزیل را در اختیار دارد.

 به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، آژانس ملی نفت برزیل گزارش داد تولید نفت خام این کشور در سه ماهه اول سال جاری میلادی به طور متوسط برابر با ۲.۸ میلیون بشکه در روز بوده است یعنی ۶ درصد کمتر از همین دوره در ۲۰۲۰

 تولید شرکت نفت پتروبراس برزیل ۵ درصد در زمستان ۲۰۲۱ نسبت به سال قبل کاهش یافته و به ۲.۱ میلیون بشکه در روز رسیده است. این شرکت بزرگ دولتی ۷۵ درصد از کل تولید نفت برزیل را در اختیار دارد.

 برزیل در سال گذشته میلادی یکی از معدود برندگان همه‌گیری کرونا و بحرانی بود که این ویروس در بازارهای جهانی نفت به وجود آورد. این کشور سومین عرضه‌کننده بزرگ نفت به چین بود و چین هم به سرعت توانسته بود از شرایط وخیم بحران کرونا خارج شود. برخلاف سایر صادرکنندگان نفت خام، برزیل صادرات خود را در نیمه اول ۲۰۲۰ به خاطر تقاضای بالای چین تقویت ک

 در نتیجه، پتروبراس اعلام کرد قصد دارد صادرات خود را در سال جاری میلادی به ۳.۱۲ میلیون بشکه در روز برساند. البته احتمالاً پتروبراس مجبور می‌شود این طرح را به خاطر تغییرات عرضه در بازارهای جهانی اصلاح کند.

 ایران در اوایل سال جاری میلادی با پیش‌بینی برداشته شدن تحریم‌های آمریکا تولید نفت خود را افزایش داد. هنوز چنین تصمیمی گرفته نشده ولی صادرات نفت این کشور به چین رو به افزایش است. بنابراین سایر عرضه‌کنندگان نفت به چین به عنوان بزرگترین وارد کننده نفت مجبور شده‌اند قیمت نفت خود را پایین بیاورند تا همچنان در بازار چین باقی بمانند.

 با این حال، برزیل هنوز هم یکی از حساس‌ترین نقاط نفت خیز جهان است. میلیاردها بشکه از نفت این کشور در میادین نفتی آن باقی مانده‌ و توجه شرکت های بزرگ نفتی جهان را جلب کرده‌اند. برزیل به همراه گویان یکی از اصلی‌ترین پیش‌برندگان تولید نفت دریایی در آینده به حساب می‌آیند. انتظار می رود فعالیت‌های حفاری در هر دوی این کشورها ۱۰ درصد در سال جاری و سال آینده میلادی افزایش یابد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=139609