تولید نفت آمریکا ۱۸درصد روزانه کاهش یافت

0
۱۱۹ بازدید

تاجران نفت و مدیران شرکت‌های نفتی پیش‌بینی خود از کاهش عرضه را تا ۱.۷ میلیون بشکه در روز افزایش داده‌اند.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، تولید نفت آمریکا بیش از یک میلیون بشکه در روز کاهش یافته است چون سرمای هوا در آمریکا که طی ۳۰ سال گذشته بی‌سابقه بوده، باعث شده ایالت‌های اصلی تولید کننده نفت آمریکا با مشکل مواجه شوند. این ایالت‌ها به‌ندرت چنین طوفان‌هایی را تجربه کرده‌اند.

تاجران نفت و مدیران شرکت‌های نفتی پیش‌بینی خود از کاهش عرضه را تا ۱.۷ میلیون بشکه در روز افزایش داده‌اند. بیشتر این کاهش در حوزه پرمین، نفت‌خیزترین منطقه آمریکا خواهد بود. حوزه پرمین وست تگزاس و نیومکزیکو را در بر می‌گیرد.

کاهش تولید در حوزه ایگل فورد در جنوب تگزاس و حوزه آنادارکو در اوکلاهاما هم قابل توجه خواهد بود. ۲ میلیون بشکه معادل حدود ۱۸ درصد از کل تولید نفت آمریکا طبق آخرین اطلاعات دولتی است.

تاجران نفت انتظار دارند از روز چهارشنبه و با افزایش دما در حوزه پرمین، تولید به تدریج به سطح قبلی باز گردد. دمای هوا در میدلند، قلب حوزه پرمین، در روز دوشنبه به منفی ۱۹ درجه سانتیگراد رسید که از ۱۹۸۹ تا حالا بی سابقه بود.

توقف تولید در حوزه پرمین قیمت نفت خام آمریکا را در روز دوشنبه برای اولین بار طی یک سال گذشته به بیش از ۶۰ دلار در هر بشکه رساند. از آن زمان قیمت نفت تا حدی کاهش یافته چون پالایشگاه‌های آمریکا هم به خاطر سرمای هوا تعطیل شده‌اند و در حال حاضر به نفت خام کمتری نیاز است.

شرکت انرژی اسپکتس تخمین می‌زند ۳.۱ میلیون بشکه در روز از ظرفیت پالایشگاهی آمریکا کاهش یافته باشد. دمای پایین هوا باعث آسیب دیدن تجهیزات فرآوری گاز طبیعی در حوزه پرمین و آنادارکو شده و قیمت داخلی گاز طبیعی را افزایش داده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=133664