تولید صنعتی واکسن ایرانی کرونا؛ از امروز آغاز شد

0
۱۶۵ بازدید

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام گفت: در فاز دوم تولید انبوه واکسن، قرار بر این است که ماهانه ۱۲ تا ۱۵ میلیون دوز واکسن تولید شود.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایلنا، محمد مخبر، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در نشست خبری مراسم آغاز مطالعات بالینی واکسن ایرانی کرونا اظهار داشت: واکسن برکت مطمئن‌ترین و بی‌عارضه‌ترین واکسن کرونا محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه فاز اول تولید انبوه و تولید صنعتی واکسن کرونا از امروز آغاز می‌شود، گفت: مرحله اول تست واکسن با موفقیت طی شده است.

مخبر افزود: در فاز دوم تولید انبوه واکسن، قرار بر این است که ماهانه ۱۲ تا ۱۵ میلیون دوز واکسن تولید شود. رئیس ستاد اجرایی فرمان امام بیان داشت: امیدواریم تا پایان بهار به ظرفیت تولید ماهانه ۱۵ میلیون دوز برسیم.

مخبر با بیان اینکه فاز اول را با اتکا به دانش، اعتماد به نفس و خودکفایی جوانان ایرانی با موفقیت پشت‌سر گذاشتیم، گفت: نتایج فاز اول تست انسانی واکسن کرونا بالاتر از تصور ما بود و فکر نمی‌کردیم این واکسن در مرحله تست هیچ عارضه‌ای نداشته باشد، داوطلبانی که واکسن را دریافت کردند کمترین عارضه را داشتند.

وی تاکید کرد: از همکارانمان در وزارت بهداشت و اساتید حاضر در این بخش درخواست داریم که با توجه به نتایج بسیار مطلوب فاز اول، مجوزهای اقدامات بعدی را سریع‌تر صادر کنند و تقاضا دارم مانند آنچه که تاکنون به ما کمک کردند تا مراحل تولید واکسن را پیش بردیم، این یاری را ادامه دهند تا فاز دوم و سوم را نیز پیش ببریم.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام اظهار داشت: تولید انبوه نیمه‌صنعتی واکسن کرونا از امروز آغاز می‌شود و در حالی که دنیا درگیر کمبود واکسن کرونا است، ما می‌توانیم این واکسن را به زودی به تولید انبوه برسانیم.

مخبر افزود: تولید انبوه واکسن در دو فاز است که ظرفیت فاز اول تولید ۳ میلیون دوز در ماه خواهد بود و ظرفیت فاز دوم تولید ۱۲ تا ۱۵ میلیون دوز واکسن است که پیش از خرداد ماه این فاز را هم به پایان می‌رسانیم و امیدوارم تا دو الی سه ماه دیگر دغدغه‌ای تحت عنوان نبود واکسن کرونا نداشته باشیم.

وی تاکید کرد: در مراحل تولید واکسن کرونا سختگیرانه‌ترین پروتکل‌های بین‌المللی را رعایت کردیم و ناظران وزارت بهداشت شهادت می‌دهند که ذره‌ای از اجرای این پروتکل‌ها کوتاه نیامدیم.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=137180

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here