تولید خودرو سرانجام در مسیر صعود قرار گرفت

0
۵۷۳ بازدید

براساس این گزارش در ۳ ماهه اول امسال ۲۶۵ هزار و ۱۰۵ دستگاه انواع خودرو در کشور تولید شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل نیم درصد رشد داشته است.

با ثبت رشد نیم درصدی تولید در ۳ ماهه اول سال

گروه تولید-آمار تولید خودرو پس از ماه‌ها کاهش، بالاخره افزایشی شد به طوری که طی ۳ ماهه اول امسال تولید خودرو در مقایسه با مدت مشابه سال قبل نیم درصد افزایش یافت.

براساس این گزارش در ۳ ماهه اول امسال ۲۶۵ هزار و ۱۰۵ دستگاه انواع خودرو در کشور تولید شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل نیم درصد رشد داشته است.

در این مدت تولید انواع سواری به ۲۴۴ هزار و ۴۷۸ دستگاه رسید که تقریباً برابر با میزان تولید در ۳ ماهه اول سال گذشته است.

طی ۳ ماهه ابتدایی امسال تولید وانت با رشد ۱۷٫۶ درصدی روبرو بود و در مقابل، تولید مینی‌بوس و میدل‌باس ۵۶٫۳ درصد کاهش داشته است.

همچنین در این مدت تولید اتوبوس کاهش ۵۴٫۸ درصدی را تجربه کرده و در مورد تولید کامیونت، کامیون و کشنده نیز باید به افت ۴۱٫۷ درصدی تولید اشاره کنیم. تولید انواع خودرو در خرداد امسال نیز برابر با ۱۰۶ هزار و ۵۵۴ دستگاه بود که رشد ۵٫۹ درصدی را نشان می‌دهد. در این مدت تولید انواع سواری ۶٫۵ درصد رشد داشته است.

افت تولید ایران خودرو

در خصوص تولید خودرو توسط گروه ایران خودرو طی ۳ ماهه اول امسال باید به افت ۴٫۶ درصدی اشاره کنیم. در این مدت ۱۳۴ هزار و ۷۰۴ دستگاه انواع خودرو توسط ایران خودرو به تولید رسید. همچنین تولید سواری توسط ایران خودرو با افت ۵٫۸ درصدی نسبت ۳ ماهه اول سال گذشته به ۱۲۸ هزار و ۳۱۶ دستگاه رسید.

تولید انواع خودرو توسط ایران خودرو در خرداد ماه نیز با کاهش ۳٫۳ درصدی به ۵۳ هزار و ۷۷۳ دستگاه رسید.

تولید سواری در خرداد ماه توسط ایران خودرو معادل ۵۱ هزار و ۲۹۳ دستگاه بود که کاهش ۴ درصدی را نسبت به خرداد ۹۴ نشان می‌دهد.

رشد تولید سایپا

در مورد تولید گروه سایپا نیز باید به رشد ۱۴٫۱ درصدی تولید انواع خودرو در ۳ ماهه اول امسال اشاره کنیم. در این مدت تولید انواع خودرو توسط گروه سایپا به ۱۰۶ هزار و ۸۹۱ دستگاه رسید.

تولید سواری توسط سایپا نیز در ۳ ماهه اول امسال با رشد ۱۵ درصدی به ۹۶ هزار و ۸۲۱ دستگاه رسید.

تولید انواع خودرو توسط گروه سایپا در خرداد ماه با رشد ۳۰٫۷ درصدی به ۴۳ هزار و ۹۶۷ دستگاه رسید.

در سومین ماه امسال تولید سواری توسط گروه سایپا نیز معادل ۳۹ هزار و ۹۸۱ دستگاه بود که رشد ۳۵٫۴ درصدی را نشان می‌دهد.

رشد نیم‌درصدی تولید خودرو در ۳ ماهه اول امسال در حالی اتفاق افتاده که در آستانه فصل تابستان و پر رونق‌ترین ماه‌های بازار خودرو قرار داریم و در چنین شرایطی بازار خودرو همچنان با رکود همراه است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=36455