تولید آیفون ۱۳ قربانی کمبود ریز تراشه شد

0
۸۵ بازدید

شرکت اپل انتظار داشت ۹۰ میلیون دستگاه از این مدل جدید آیفون تا پایان سال جاری میلادی تولید کند اما به تولیدکنندگانش اعلام کرده این مقدار به‌خاطر کمبود ریز تراشه‌ها پایین‌تر خواهد آمد. شرکت‌های تولیدکننده ریزتراشه ازجمله برادکام و تگزاس اینسترومنتس برای تحویل این قطعات با مشکل مواجه شده‌اند.

  • به‌ گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، شرکت اپل احتمالاً تولید گوشی هوشمند آیفون ۱۳ را ۱۰ میلیون به‌خاطر کمبود جهانی ریزتراشه ها پایین می‌آورد.
  • این شرکت انتظار داشت ۹۰ میلیون دستگاه از این مدل جدید آیفون تا پایان سال جاری میلادی تولید کند اما به تولیدکنندگانش اعلام کرده این مقدار به‌خاطر کمبود ریز تراشه‌ها پایین‌تر خواهد آمد. شرکت‌های تولیدکننده ریزتراشه ازجمله برادکام و تگزاس اینسترومنتس برای تحویل این قطعات با مشکل مواجه شده‌اند.
  • سهام شرکت اپل ۱٫۲ درصد و ارزش سهام این دو شرکت تولیدکننده ریزتراشه یک درصد پائین آمده‌اند.

اپل در ابتدای تابستان کند شدن روند رشد درآمد شرکت را پیش‌بینی کرده و اعلام کرده بود کمبود ریز تراشه‌ها بر تولید و فروش مکس و آی‌پد تاثیر گذاشته و تولید آیفون را هم تحت تاثیر قرار می‌دهد.
جف فیلدهک، از محققان شرکت تحقیقاتی کانتر پوینت عقیده دارد کاهش تولید اپل بخشی از روند طبیعی فروش آیفون است و معمولاً در ابتدای معرفی هر مدل جدید هجوم مشتریان اولیه بالا خواهد بود و بعد تعداد سفارش‌ها کاهش می‌یابد.
وی گفت فروش آیفون ۱۳ بالاتر از فروش آیفون ۱۲ در سال گذشته بوده و پیش‌بینی فروش ۸۵ تا ۹۰ میلیون آیفون ۱۳ در سه‌ماهه چهارم تغییری نخواهد کرد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=157550