توسعه پایدار بدون نظام جامع تأمین اجتماعی امکان پذیر نیست

0
۲۹۰ بازدید

عضو هیات امنای سازمان تأمین اجتماعی:

گروه توسعه: مهدی کرباسیان، عضو هیات امنای سازمان تأمین اجتماعی، تحقق توسعه پایدار را منوط به داشتن یک نظام جامع تأمین اجتماعی در کشوردانست و اظهارداشت: موفقیت سازمان های بیمه ای، توسعه پایدار را ممکن می سازد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، کرباسیان در مراسم افتتاح نخستین نمایشگاه تأمین اجتماعی، سرمایه گذاری و توسعه پایدار با بیان اینکه دولت به حوزه تأمین اجتماعی توجه دارد، گفت: در آستانه برنامه ششم توسعه کشور، سازمان تأمین اجتماعی در تدوین آن مشارکت فعال تری داشته باشد.

معاون وزیرصنعت، معدن و تجارت، تقویت ارتباط و تعامل سازنده سازمان تأمین اجتماعی با اتحادیه بین المللی تأمین اجتماعی(ایسا) را شایسته تقدیر دانست و اظهار داشت: همچنین بابت توجه جدی سازمان تأمین اجتماعی به محاسبات بیمه ای نیز تبریک می گویم.

کرباسیان با بیان اینکه نظام های بیمه ای اجتماعی وارداتی است، گفت: باید از تجربه و تخصص کشورهای توسعه یافته برای بهبود نظام بیمه ای کشور با رعایت شرایط جامعه استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه در تأمین منابع مالی سازمان تأمین اجتماعی سه رکن کارگر، کارفرما ودولت مشارکت می کنند، گفت: مصوبات بدون منبع موجب اختلال در محاسبات بیمه ای است و باید تصمیم گیران آن را توجه داشته باشند.

کرباسیان، تأمین اجتماعی را سازمانی مهم با ۴۰میلیون عضو معرفی و تأکید کرد: بیش از سه چهارم کشور تحت پوشش این سازمان هستند و باید دولت و مجلس به آن توجه بیشتر کنند.

عضو هیئت امنای سازمان تأمین اجتماعی شرایط اجتماعی و اقتصادی کشور را در وضعیت این سازمان موثر دانست و گفت: با پیر شدن جمعیت، درآمد این سازمان کاهش و در مقابل هزینه های آن افزایش می یابد و با اقدامات دولت امیدواریم رونق به اقتصاد کشور بازگردد و از رکورد خارج شویم و در پی آن وضعیت سازمان تأمین اجتماعی نیز بهتر شود.

وی با بیان اینکه اصلاح ساختار سازمان تأمین اجتماعی فقط به سودآوری شستا منتهی نمی شود، گفت: اصلاحات پارامتریک برای این سازمان ضروری تر است. امید به زندگی در کشور بالا رفته و افزایش عمر، افزایش مستمری را موجب شده و نیاز به اصلاح قانون تأمین اجتماعی باید مورد توجه قرار گیرد.

کرباسیان فعال شدن بخش پژوهش، توجه به محاسبات بیمه ای و سودآوری شرکت های اقتصادی را از موارد قابل تأمل سازمان تأمین اجتماعی دانست و خواستار تقویت حوزه تأمین اجتماعی در کشور شد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=14568