توسعه شهرک‌های صنعتی گامی برای تعدیل پسابهای خطرناک از محیط زیست است

0
۹۸۱ بازدید

#توسعه شهرکهای صنعتی و استقرار واحدهای تولیدی در این شهرکها گامی موثر برای تعدیل و حذف #پسابهای_خطرناک از پیکره مظلوم و بی دفاع #محیط_زیست است.

گروه سرزمین ایران

توسعه شهرکهای صنعتی و استقرار واحدهای تولیدی در این شهرکها گامی موثر برای تعدیل و حذف پسابهای خطرناک از پیکره مظلوم و بی دفاع محیط زیست است.
به گزارش جهان اقتصاد به نقل از روابط عمومی ، پساب و پسماند زباله پلیدترین عنصر روی زمین هستند چون باکتریهای موجود در خاک را نابود، زمین را عقیم، به سفره‌ های آب زیر زمینی نفوذ و دوباره به سطح خاک می‌آیند و تمام موجودات زنده، درختان، گیاهان و بذر‌های سطح خاک را نابود می‌کنند. احمد علی شهیدی مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان طی نشستی با منوچهر جمالی سوسفی نماینده مردم شهرستان رودبار در مجلس شورای اسلامی به اهمیت حفظ و نگهداری محیط زیست و مباحث مربوط به آن در شهرک ها و نواحی صنعتی استان به ویژه شهرک صنعتی لوشان پرداختند . جمالی نماینده مردم شهرستان رودبار در مجلس شورای اسلامی شهرکهای صنعتی را یکی از بهترین وکامل ترین مکانهای صنعتی در کشور دانست و افزود: این شهرکها در امر رعایت ضوابط و استانداردهای زیست محیطی پیشگام هستند. مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان بررسی، مطالعه و رصد کامل واحدهای مزبور به لحاظ نوع آلودگی، تجهیز و تکمیل تصفیه خانه های صنعتی را از مهمترین اقدامات با هدف کاهش آلودگی واحدهای صنعتی و توسعه پایدار محیط زیست استان ذکر کرد. وی در ادامه به اهمیت وجود سسیتمهای تصفیه در نواحی و شهرکهای صنعتی اشاره کرد و گفت: خوشبختانه طی سالهای اخیر پروژه های عمرانی مهم و زیربنایی در رابطه با محیط زیست و تصفیه خانه های فاضلاب در سطوح شهرکهای صنعتی استان به بهره برداری رسیده است. شهیدی همچنین با اشاره به نقش شهرکهای صنعتی به عنوان زنجیره ای از نمادهای توسعه کشور بر گسترش این شهرکها با اولویت صنایع پاک، پربازده و همسو با محیط زیست تاکید کرد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=88429