تورم تولید کننده همچنان در خط صعود

0
۳۰۶ بازدید

گروه تولید: تورم تولید کننده به مانند آبان ماه در ماه گذشته نیز افزایش یافت.شاخص بهای تولیدکننده در کشور در آذر ماه سال جاری به ۲۰۹.۲ رسید که نسبت به ماه قبل۰.۷ درصد افزایش دارد

اما تورم نقطه به نقطه تولید کننده در آبان ماه ۱۳ درصد بود که مقایسه آن با رقم ماه گذشته بیانگر رشد تورم تولید کننده در آذر ماه است.

این درحالی است که شاخص بهای تولیدکننده در آذر ماه نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱۳.۱ درصد رشد دارد. همچنین در ۱۲ ماهه منتهی به این ماه نسبت به همین دوره زمانی در سال قبل ۱۶.۶ درصد افزایش یافته است.

آمار بانک مرکزی نشان می دهد که در بین گروه‌های اصلی بالاترین میزان تورم نقطه به نقطه به بهداشت و مددکاری اجتماعی با ۳۹.۳ درصد و تورم ماهانه ۳.۳ درصد اختصاص دارد.

همچنین تورم نقطه به نقطه تولید در گروه ساخت (صنعت) در آذر ماه ۱۰.۲ درصد، در کشاورزی ، جنگل داری و ماهیگیری ۶.۲ درصد، حمل و نقل و انبارداری ۱۹.۸ درصد، هتل و رستوران ۲۰.۱ ، آموزش ۱۱.۹ و اطلاعات وارتباطات ۱۸.۴ درصد است.

بنابر گزارش بانک مرکزی در بین گروه‌های اختصاصی تولید نیز کشاورزی ، جنگل‌داری و ماهیگیری از تورم نقطه به نقطه ۶.۲ درصدی، صنعت ۱۰.۹ و خدمات ۲۲.۶ درصد برخوردار بودند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=8449