توجه به فرهنگ مولد در اشتغال ضروری است

0
۶۷۶ بازدید

استاندار تهران با انتقاد از فرهنگ غلط رایج در اشتغال و تمایل به پشت میز نشینی بر ضرورت توجه به فرهنگ مولد در اشتغال تاکید کرد و گفت: برای کار مولد، فرهنگ سازی نشده است.

استاندار تهران با انتقاد از فرهنگ غلط رایج در اشتغال و تمایل به پشت میز نشینی بر ضرورت توجه به فرهنگ مولد در اشتغال تاکید کرد و گفت: برای کار مولد، فرهنگ سازی نشده است.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران،سیدحسین هاشمی در جلسه شورای مشورتی امورایثارگران با حضور جمعی از مدیران استانداری،مسئولان بنیاد شهید استان و نمایندگانی از خانواده شهدا و ایثارگران، اقتصاد مقاومتی را توجه به خوداتکایی دانست و افزود: رهبر معظم انقلاب با شعار اقتصاد مقاومتی جامعه را به واقعیت اتکا به خود بازگرداندند.
وی با اشاره به اینکه تاکنون در استقلال سیاسی به خوبی عمل کردیم گفت: اگر در کنار استقلال سیاسی به استقلال اقتصادی و فرهنگی نیز توجه کنیم گام بزرگی در خوداتکایی برداشته ایم.
هاشمی افزود: کشور ایران دارای ذخایر معدنی فراوان و رتبه برتر نفت و گاز جهان است که زمینه ای برای توسعه اقتصادی در کنار توسعه انسانی و نیروی کارآمد در کشور است.
وی گفت: در نظام جمهوری اسلامی ایران بدون نیاز به کمک خارجی باید متکی به نیروی داخلی باشیم.
هاشمی افزود: اتکا به خود به معنای دیوار کشیدن و انزوا نیست و اقتصاد مقاومتی با نگاهی به بیرون در مسیر توسعه اقتصادی است.
استاندار تهران با تاکید بر زمینه سازی توسعه صادرات گفت: با تدبیر دولت یازدهم طرح های نیمه تمام با سهل ترین روش ها واگذار می شوند و سرمایه های سرگردان به عنوان محور اقتصادی در مسیر سازندگی قرار می گیرند.
وی همچنین با تاکید بر توجه به خانواده شهدا و ایثارگران افزود: لازم است تا آنجا که امکانپذیر است در خدمت رسانی به خانواده شهدا و ایثارگران تلاش کرد.
هاشمی افزود: باید برای رفع نیازهای شغلی خانواده شهدا و ایثارگران براساس قانون اقدام شود و نباید اقدام ها در آمار و ارقام خلاصه شود و باید خروجی مورد توجه داشته باشد.
وی با بیان اینکه دفتر امور ایثارگران استانداری با اختیاراتی که به عهده دارد در جهت رفع موارد مرتبط با مسایل خانواده شهدا و ایثارگران وارد می شود تصریح کرد: در جلسات لازم است از افراد صاحب نظر در امور فرهنگی و اقتصادی دعوت شود تا نشست ها با خروجی بهتر همراه باشد.

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=36058