توانمندسازی و برنامه ریزی به منظور همکاری‌های فنی آیمو

0
۷۱۳ بازدید

در معاون وزیر راه و شهرسازی با رئیس جمهور پاناما مطرح شد:

گروه امورزیربنایی-مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی که برای شرکت در مراسم روز جهانی دریانوردی به پاناماسیتی سفر کرده بود با ریکاردو مارتینلی رئیس جمهور پاناما دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از سازمان بنادر ودریانوردی، در دیدار محمد راستاد با رئیس جمهور پاناما که در حضور دبیر کل سازمان بین المللی دریانوردی (IMO) انجام شد، راه های توسعه همکاری های بندری و کشتیرانی بین ایران و پاناما مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

توانمندسازی و برنامه ریزی به منظور همکاری های فنی آیمو با کشورهای عضو این سازمان و چالش های موجود برای حفظ افسران موجود در دریا و جذب افسران و نیروهای کارآمد دریایی از محورهای اصلی این نشست بود.

سازمان آیمو با بیش از ۳۰ سازمان دواتی جهان ارتباط رسمی دارد. همچنین به حدود ۵۰ سازمان بین المللی غیر دولتی وضعیت مشورتی اعطا شده است و به آنها اجازه داده شده است که به عنوان ناظر در کار کمیته های مختلف شرکت کند.

این سازمان ها به عنوان نمایندگان طیف وسیعی از شرکتهای دریایی، حقوقی و محیط زیستی هستند و از طریق ارائه اطلاعات، اسناد و نظرات تخصصی در کار ارگان ها و کمیته های مختلف سهم به سزایی برعهده دارند. با این وجود هیچ یک از این سازمان ها حق رای ندارند.

همچنین در این نشست امنیت دریانوردی و امنیت سایبری در دریا و اقدامات به عمل آمده در سطح جهانی و ملی برای مبارزه با دزدی و سرقت مسلحانه علیه کشتی ها مورد بررسی قرار گرفت.

راستاد در این نشست پیشنهادهای جمهوری اسلامی ایران برای استفاده بهتر از منابع آیمو و برنامه های کمک های فنی این سازمان بین المللی را به کشورهای عضو ارائه و اقدامات موثر نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران در تامین امنیت دریایی برای کشتی ها حتی با پرچم خارجی در آبهای پرخطر به لحاظ امنیتی و تهیه مفاد دوره آموزشی امنیت دریانوردی را متذکر شد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=70500